ADIM ADIM KOLTUK YIKAMA NASIL OLMALIDIR?

koltuk yıkama işlemi, koltuk yıkama, koltuk yıkama hizmeti

Koltuk , temizliğin en güzel sonucudur. Evlerimizde yaratacağımız sağlıklı ve hijyenik ortamlar yanında, temizliğin ışıltısını görebileceğimiz bir hizmettir. Profesyonel şirketler tarafından verilen, evlerimizde tarafımızdan yapılamayan son derece önemli bir konudur.

Koltuk Yıkamada Yapılması Gerekenler

koltuk yıkama işlemi, koltuk yıkama, koltuk yıkama hizmeti Öncelikle koltuklarımızın temizlenme zamanı geldiğinde, uzman bir şirket aracılığı ile koltukların yerinde görülerek uzman incelemesi yapılmalıdır. Koltukların kumaşına uygun temizlik maddeleri belirlenmeli ve kumaş üzerinde lekeler varsa, bunların ne lekesi olduğu açıklığa kavuşturulmalıdır. Daha sonra temizliği yapacak ekip evimize gelmeli, koltuklar üzerindeki tozları temizlemelidir. Daha sonra kumaş cinsine uygun şampuan ve su karışımlı suyu sepeleyerek koltukların üzerine yaymalıdır. Belirli bir süre bekletilen koltukların, kirleri kabartılmalıdır. Bundan sonra fırça yardımıyla nazikçe, düzgün hareketlerle fırçalamalıdır. Bu işlem sonunda çıkmamış lekeler bulunuyorsa, Özel leke çıkarıcı solüsyonlarla nazikçe fırçalama yapılmalı, lekelerin çıkması sağlanmalıdır. Artık koltuk yıkama işlemi bitmiş, durulama işleminin yapılması gereklidir. Durulama işlemini püskürtme, emme özelliği olan güçlü makinalarla yaparak, koltukların işlemini bitirebiliriz. Kuruya yakın olan koltuklar yine de 4 – 6 saat kadar iyice kuruması sağlanarak, kullanıma hazır hale getirilir. Artık koltuklarımız yeni gibi % 100 hijyen, sağlıklı ve tertemiz olarak karşımızda durmaktadır. Koltuklarımız temizliğin aynası olmuştur.

koltuk yıkama işlemi, koltuk yıkama, koltuk yıkama hizmetiNormalde 6 ayda bir koltuk yıkama işleminin yapılmasını önersek te, hiç olmazsa senede bir kez olsun mutlaka yapılması uygun olan bir temizlik işlemidir. Sağlığımızı ve yaşam alanlarımızın temizliğini düşünerek bu işlemi ertelememek gerekir. Uzman firmalarla uygun maliyetlerle anlaşıp, senede iki kez koltuk yıkama hizmetini almamız menfaatimiz gereğidir. Sağlıklı olmamız, sağlığımızı korumamız,  kendimize ve sevenlerimize karşı verebileceğimiz en güzel hediyemizdir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*