Akar ve Akarın Zararları Nelerdir?

akarın zararları, akar nedir, akar ilaçlaması

Bu canılıların nemli bölgelerde yaşayan türleri de mevcuttur ve bu türler astım hastalığına sebebiyet veren mikropları taşımaktadırlar. Bu akarlar da gözle görülmeyecek kadar küçüktürler. Nemli bölgelerde ve bitkiler üzerinde yaşarlar bu akar (mite) türleri. Ev tozu akarlan 0.1- 0.6 mm arasında cok küçük canlılardır. En ideal gelişme şartlan 25°C ve u nem oranıdır. Akarlar, vücudumuza şu şekilde girerler; ev tozu akarının canlı, cansız parçaları ve feçesi hava yolu ile öncelikle üst solunum yolları mukozası ile temas ederek, insan immun sistemine erişirler. Akarların salgıları ve dışkıları alerjik özellik göstermektedir. Akara alerjisi olanlar bu sebepten dolayı akarlardan rahatsız olurlar. Bu rahatsızlıkları gidermek için akar ilaçlama yaptırılması en uygun hareket olacaktır.akarın zararları, akar nedir, akar ilaçlaması

Bazen insanlar  evdeyken durduk yere kaşınmaya başlarlar ki bunun sebebi bulunduğumuz ortamdaki akarların derimizden içeri girmeye çabalamalarından dolayıdır. Mite adı akar türünün evde konumlananlarına verilen addır. Mite ilaçlaması kokulu, kokusuz ve sıvı ilaçlama olarak üç şekilde yapılabilir. Mite ilaçlama yaptırırken evimizin her noktasına ulaşmamız gerekir. Eğer ulaşamassak miteler sağlığımıza olumsuz bir şekilde etki yapabilir. Astım ve bronşit hastalığına sebebiyet veren bu parazitler bu hastalıkları dışkılarıyla bulaştırmaktadırlar.

Mite ilaçlama bu işte profesyonellik kazanmış kişilere yaptırmamız gerekmektedir. Eğer bu işi bilmeyen kişilere yaptırırsak bu canlılardan kurtulmak yerine daha ciddi hasarlara sebebiyet verebilir. Akar İlaçlama şirketlerinden isim yapmış ve kaliteli hizmet veren şirketlerce yaptırılması gereken bu ilaçlamayı hafife almamamız gerekmektedir. Eğer evinizde akar, diğer adıyla mite denilen canlılara alerjisi olan kişiler varsa mutlaka akar ilaçlama yaptırmanız gerekir. Akar parazitleri ne kadar lafta da olsa önemli bir konudur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*