Ameliyatsız göğüs büyütme estetiği nedir?

ameliyatsız göğüs büyütme, göğüs büyütme estetiği, ameliyatsız göğüs büyütme estetiği

Bilindiği üzere kadınlar her zaman fiziksel görünümlerine ve dış güzelliklerine özen göstermektedirler. Bu sebeple göğüslerinin büyüklüğü, biçimi ve boyutları da kadınlar için oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Ergenlik dönemlerinde yaşanan bazı problemler, genetik faktörler, geçirilen hastalıklar gibi birçok sebepten ötürü kimi kadınlar küçük göğüslere sahiptirler. Günümüzde odlukça yaygınlaşan göğüs büyütme ve dikleştirme operasyonları sayesinde ise artık birçok kadın istedikleri göğüs boyutlarına sahip olabilmektedir.ameliyatsız göğüs büyütme, göğüs büyütme estetiği, ameliyatsız göğüs büyütme estetiği

Kadınlar için müjde!

Göğüs büyütme estetikleri arasında öncelikle olarak tabi ki de silikon yapılan göğüs büyütme ameliyatları akla gelmekte ve tavsiye edilmektedir. Ancak birçok kadın göğüs büyütme ameliyatlarından sonra gerçekleşen yan etkilerden, komplikasyonlardan, ameliyat sonrası iyileşme dönemlerinden ve ameliyat sırasında gerçekleşecek anesteziden dolayı ameliyattan oldukça çekinmekte ve korkmaktadır. Bu sebeple son zamanlarda oldukça konuşulan ameliyatsız göğüs büyütme estetiği yapılmaktadır. Peki, ameliyatsız göğüs büyütme estetiği nedir?

Göğüs büyütme işleminin prensipleri

Göğüs büyütme ameliyatlarından korkan kadınlar için geliştirilmiş olan ameliyatsız göğüs büyütme estetiği Aqua filling adı verilen bir dolgu maddesi ile birlikte yapılmaktadır. Bu dolgu maddesi göğüs altına verilerek göğüs büyütme işlemi gerçekleşmektedir. Aqua filling  sentetik bir madde olup lineer poliamitten meydana gelen serumlu tuzlu suya benzer bir yapıya sahip olan matriks içine yerleştirilmiş bir hidrofilik jeldir. Bu hidrofilik jel içerisinde bulunan amin ve karboksil grupları arasında ise hidrojen bağları yer almaktadır. Jel içerisinde yer alan karboksil grupları bilindiği üzere bulunduğu yapıya pozitif yük kazandırır. Bu pozitif yük sayesinde ise hidrofilik jel hücre dışında yer alan sıvıda çözünebilir ve etrafına negatif yükleri çekerek bulunduğu yumuşak dokuda hacim artışı gerçekleştirir.

Ameliyattan korkan kadınlar için

Ameliyatsız göğüs büyütme estetiğinde kullanılan bu Aqua filling denilen dolgu maddesi sadece göğüs için değil aynı zamanda kalça şekillendirmek veya büyütmek için ve çarpık bacakların estetik ameliyatları için de kullanılmaktadır. Birçok kadının aklında yer alan ameliyatsız göğüs büyütme estetiği nedir sorusuna cevap verdikten sonra ise ne kadar kalıcı olduğuna da değinelim. Dolgu maddesinin göğüs altına yerleştirilerek gerçekleştiği bu işlem vücutta 5 ile 8 sene arasında değişen bir kalıcılığa sahiptir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*