Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

bölgesel zayıflama, bölgesel zayıflama yöntemleri, bölgesel olarak zayıflama

Her birey sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam sonucunda fazla kilolarından şikâyet etmektedir. Bölgesel kilo almanın temel nedeni sağlıksız yağ ve şeker tüketimidir. Bölgesel kilo alma gerçekleşe bilen bir durumdur. Aynı durumu bölgesel kilo verebilirim olarak düşünmek oldukça yanlış bir adımdır. Bölgesel zayıflama  diye bir şey yoktur sadece bölgesel yapılabilecek egzersizler ve kas durumunu güçlendirecek hareketler vardır. Kişi hangi bölgesinden yağ atmak istiyorsa mutlaka tüm vücudunu işin içine katmalıdır.bölgesel zayıflama, bölgesel zayıflama yöntemleri, bölgesel olarak zayıflama

Bölgesel Zayıflama Teknikleri Nelerdir?

Kilo vermek isteyenler için en zor süreç bölgesel zayıflamayı amaçlamaktır. Çünkü normal kilo verme sürecinde beslenmeden kaynaklı yöntemler baş göstermektedir. Bunun tersi düşünüldüğünde hem sağlıklı beslenmek hem de bölgesel incelme yöntemleri için tamamen teknik çalışmak gerekmektedir. Bacak, kol ve göbek yağlarına yoğunlaşarak bilinçli yapılan her hareket bölgesel zayıflama yolunda bir adım olacaktır.

Göbek Bölgesini inceltme yöntemleri;

  • Vücudumuzda biriken ve vücuttan en zor atılan yağlar göbek bölgesinde toplanmaktadır.
  • Göbek eritme yolunda ilk adım düzenli bir beslenme programı oluşturmaktan geçmektedir. Sağlıklı beslenmek göbek yağlarını eritme yolunda %80’lik bir yol kat edildiğini gösterir.
  • Göbek de biriken yağlardan kurtulmak ve bu yağları eriterek bölgesel zayıflamayı amaçlayan her bireyin öncelikle burada oluşan fazla kilonun sebebini bilmesi gerekmektedir. Bir yolda ilerlerken ne yapılmaması gerektiği bilinirse yapılması gerekenler daha kolay yapılacaktır.
  • Göbek yağlarından kurtulmak isteyenler öncelikle bu yağların neden oluştuğunu anlamaları gerekmektedir. Göbek yağlarının oluşmasının en temel sebebi fazla şeker tüketiminden geçmektedir. Şeker tüketimini en aza indirmek çok sağlıklı bir karar olacaktır.
  • Göbek yağlarından kurtulma yolunda temel oluştuktan sonra birey artık hareketli bir yaşam alanı oluşturmalıdır. Aynı zamanda gün içerisinde hareket ederek kendinin spor dolu bir güne hazırlamalıdır.

Kalça ve Bacak Eritme Yöntemleri;

  • Vücudu fazla kiloya sürükleyen nedenler tüm bölgeler için aynıdır. Hareketsiz bir yaşam ve sağlıksız şeker tüketimi beraberinde vücudun hangi bölgesinden kilo alıyorsanız oranın daha fazla yağ kaplamasına sebep olmaktadır.
  • Kalça ve bacak eritmeden beslenme düzeninizin temelini oluşturmalısınız.
  • Beslenme düzenini oluşturan birey daha sonra mutlaka harekete geçmelidir.
  • Kalça ve bacak için en etkili egzersiz yöntemi pilatestir. Pilates hem incelme sağlayacak hem de sıkılaşmayı sağlayacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*