Brawl Stars Nedir?

brawl stars oynamak, brawl stars nasıl bir oyun, brawl stars oyunu

Brawl Stars, Supercell tarafından yapılan bir gerçek zamanlı, mobil, strateji oyunudur. 15 Haziran 2017’de Beta sürümü çıkmıştır. Küresel olarak Android ve İOS’ta yayınlanma zamanı ise 12 Aralık 2018’dir. Oyunun çıkmasından çok uzun zaman geçse de 9 Haziran 2020 tarihinde Çin’de yayınlanmıştır. Brawl Stars Supercell’in 5. Dünya çapında çıkardığı oyundur. ‘’Şirketin en topluluk merkezli oyunu’’ olması istendi ve bunu başardılar da.brawl stars oynamak, brawl stars nasıl bir oyun, brawl stars oyunu

Oyun piyasaya ilk başta sürüldüğünde mevcut olan 65 haritadan 16 tanesini oyuncular tasarlamıştır. App Store’da 14 ülkede Google Play’de çıktığı zamanda 20 adet ülkede eş zamanlı olarak birinci sıraya yerleşerek liderliği kaptı. 12 Şubat 2019 döneminde en fazla oynanma zamanı oldu yani 80 milyon kişi oyunu aralıksız oynuyordu.  1 yılın ardından toplam kazancı yaklaşık 450 milyon doları geçti, indirme sayısı ise 150 milyonu geçti.

Brawl Stars Nasıl Oynanır?

Brawl Stars’a ilk giriş yaptığımızda karakterimiz ile birleşmiş olan özgün ve sade bir tema bizi karşılar. Oyun bitmek bilmeyen oyun modlarında karakterler aracılığıyla karşıda ki rakip oyuncularla savaşmak üzerine kurmuştur. Karakterler her biri kendi ana vuruşundan ziyade rakip takımdaki oyunculara ne kadar fazla vurabilirlerse süper güçlerini doldurarak daha etkili bir saldırı gerçekleştirebilirler. Karakterinize elmas ile farklı kostümler de alabilmektesiniz.

Brawl Stars Modları Nelerdir?

Oyunumuzda 16 adet Oyun Modu bulunur bu modlar: Elmas Kapmaca, Hesaplaşma, Mezar Depremi (Özel Mod), Ödül Avı, Soygun, Robot İşgali, Savaş Topu, Büyük Oyun, Alaşağı, Yalnız Yıldız, Sıcak Bölge, Power Play, Mücadeleler ve Hediye Talanıdır

Brawl Stars Karakterleri

Oyunumuzda 44 adet karakter bulunmaktadır. Bu karakterleri Brawl Stars ekibi Yaygın, Nadir, Aşırı Nadir, Epik, Mistik, Efsanevi ve Kromatik olarak ayırır. Yaygından 11 adet, Nadirden 4 adet, Aşırı Nadirden 5 adet, Epikten 7 adet, Mistikten 7 adet, Efsaneviden 5 adet ve Kromatikten 5 adet bulunmaktadır. Bu karakterlerin isimleri şöyle sıralanır:

Colette, Surge, Gale, Lou, Colonel, Ruffs, Amber, Leon, Crow, Spike, Max, Mortis, Mr. P, Sprout, Tara, Gene, Byron, Bibi, Piper, Nani, Bea, Frank, Pam, Edgar, Jacky, Rico, Carl, Darryl, Penny, El Primo, RosaPoco, Barley, Shelly, Colt8-Bit, Nita, Emz, Brock, Jessie, Bo, Dyamike, Tick ve Bull. Bu karakterleri liginiz yükseldikçe veya oyunun vermiş olduğu görevleri yaptıkça sandıklardan çıkarabilirsiniz.

Brawl Stars Ücretli midir?

Kısaca cevap vermek gerekirse, hayır. Oyunumuz tamamen ücretsiz bir şekilde oyunculara sunulmaktadır. Üstelik oyunu fazla oynamanız ve süre anlamında birkaç ay geçse bile oyun sizden ücret talep etmemektedir. Sadace oyun içerisinde yer alan kostüm ve elmasları almak istiyorsanız kendi siteğiniz doğrultusunda kredi kartı ile para yükleyerek satın alabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*