Bu Sebepler Varsa Evlenmeyin!

evlenmeme nedenleri, evlenmeme sebepleri

Düğün mevsiminin yaklaşmasıyla telaşlar artmaya devam ediyor. Bu telaşların içinde sadece eşyalar mı var? Tabi kide hayır. Her evlenecek çiftte olmasa bile, çoğu evlenecek olan adaylarda duygu karışıklığı yaşanmaktadır. Acaba doğru kişiyle mi evleniyorum? sorusuyla günler geçiyor. Her ne kadar sorunun cevabı verilemese de düğün günü gelip çatıyor.evlenmeme nedenleri, evlenmeme sebepleri

Yalnızca Kendinizi Düşünün
Acaba o ne der? Ayrılırsam insanlar bana nasıl bakar? Bir daha evlenebilir miyim? Ailesi ya bana kırılırsa? sorularıyla başkalarını düşünerek hareket etmek yapılan en büyük hatalardan biridir. Evlilik hayatında olmaması gereken hususlar varsa eğer ve siz evlenince belki düzelir diyorsanız yanılıyorsunuz demektir… Belkilerle evliliğe adım atılmaz. Düğün stresinden kaynaklı, anlık olarak ortaya çıkan ufak tefek sorunlardan bahsetmiyorum. Bahsettiğimiz 7 sorun var ki bunlar olmazsa olmazlardandır.

Gerçekten doğru yada yanlış karar verdiğinizi anlamanız için sizlere yardımcı olacağız… Bunun için makalemizi sonuna kadar okumanız yeterlidir. Karar vermenize yardımcı olduysak güzel yorumlarınızı da almak isteriz.

Evliliği Sonlandıran 7 Önemli Sebep
Ortadan Kalkan Güven
Güven her ilişkinin baş komutanıdır. Güven kaybolduğunda anne evlat, karı koca, abi/abla kardeş, arkadaşlık veya dostluk hangi ilişki durumu olursa olsun problemler meydana gelir. Bina sarsılır ve zamanla çöker. Sevgi ne kadar önemli olsa da güven sevgiden de önce gelir. Çünkü güvenilen insan sevilir. Ancak sevilen insan güven vermediğinde zamanla sevgi kaybolur.

İlişkinizde güven yoksa bir daha düşünün derim…

Saygının Bittiği Nokta
Günümüz ilişkilerin kısa ömürlü oluşunun nedenlerinden biridir saygının son bulması. Saygı biten bir evde her şey biter. Saygı bittiği zaman sevgi alır başını gider. Hiç bir tesiri kalmamış olacaktır. Saygı ve sevgi birbirini besleyen hislerdir. Ayrılmaz ikili olup birbirlerini tamamlarlar. Sevgi ne kadar bitse de, değişse de yada rutin bir hale gelse de saygı evliliği yürütür.

Aranızda saygı yoksa durum çok vahim…

Sadakat Yoksunluğu
Sadakatsizlik hiç bir ilişkide kabul edilemez. Aşk ve sevginin en büyük kanıtıdır aynı zamanda. Sadakatsizliğin olduğu bir evliliğin boşanmayla sonuçlanması kadar doğal bir şey yoktur. Ki evlenmeden önce böyle bir durum seziliyor ise, evlendikten sonra düzelir düşüncesiyle kesinlikle hareket edilmemelidir.

Sadakat evliliği ayakta elif gibi dimdik tutar…

Konuşamamanın Sonuçları
Evlilikleri bitiren sorunlardan biride muhabbet eksikliğidir. Diğer şartlar iyiyse iletişimsizlik göz ardı ediliyor. Ancak evliliğin ana temelini iletişim oluşturur. Eşinizle olan iletişim bozukluğu ruhunuzu da olumsuz etkiler. Ruhsal sıkıntılar meydana gelir. Sevginin, saygının ve aşkın su gibi ekmek gibi iletişime ihtiyacı vardır. Birbirinizi anlatamadığınız zaman anlaşmazlıklar meydana gelir. Böylelikle ilişkiler çöker…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*