Çift Terapisi Eğitimi Nasıl Verilir?

çift terapisi eğitimi, çift terapisi eğitim süreci, çift terapisi nedir

Çift Terapisi, son yıllarda aile içi ve bireyler arası sorunların çözüme kavuşturulması amacı ile uygulanmaya başlayan ve olumlu sonuçlar alınan bir terapi türüdür. Günümüzde özellikle aile içi şiddet konularında yaşanan sıkıntılar ve mağduriyetler çift terapisi eğitiminin ne denli önemli olduğunu bizlere göstermektedir.çift terapisi eğitimi, çift terapisi eğitim süreci, çift terapisi nedir

Çift Terapisi Eğitimi Nasıl Yapılır?

Çift terapisi eğitiminin amacı, eşler arasındaki sorun ve çatışmaları akılcı bir yol izleyerek çözüme kavuşturmak ve karşılıklı hislerin tekrar canlandırılmasına yönelik bir yöntem uygulamaktır. Çift terapisi eğitimi vermiş olduğu değerli ve kullanışlı yöntemler ile bireylere, ilişkilere ve yaşanan sorunlara farklı bir açıdan bakmanıza olanak sağlar. Bir sorun ve münakaşa yaşamış çiftler terapi seansına girdiklerinde, terapi yapan kişiden kronik hale gelmiş sorunlarına bir çözüm bulma ve yakmış oldukları köprüleri tamir ederek ilişkilerini yeniden yola sokmasını beklerler.

Çift terapisi eğitimi ile birlikte danışan çiftlerin sorunlarına profesyonel ve bilimsel yöntemler ve teknikler ile nasıl bir çözüm üretileceği ve anlaşmazlıkların sona erdirileceği eğitimi verilir. Bu eğitim yoluyla öğrenilen araştırma temelli teknikler ile çiftlerin anlaşmazlıkları üzerine ortak bir paydaya ulaşmasına yardımcı olunur ve eşler arası iletişimin iyileştirilmesi sağlanır. Çift terapisi eğitimi içerisinde kullanılan yöntem ve teknikler sayesinde eşlerin birbirlerini incittikleri konular üzerine daha açık bir şekilde konuşmaları ve bilinçaltında var olan düşüncelerin açığa çıkarılması hedeflenir. Çift terapisi eğitimi ile birlikte ilişkileri ve sorunları değerlendirirken daha çok sonuç odaklı değerlendirmeler yapılıp eşler arasındaki bağın kuvvetlenmesi ve anlaşmazlıkların tekrarlanmaması hedeflenmektedir. Çift terapisi eğitimi ilişkilere bakış açısını temelden değiştirecek bir eğitim imkanı sunmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*