Cilt Dostu Güneş Kremi

cilt dostu kremler, güneş kremleri, cilt bakımı için krem

Güneş özellikle de çok soğuk geçen bir kışın ardından bizlere yorgunluğun atılması, tatil planlarımızın, eğlencenin ve dinlenmenin kapılarını açmaktadır. Güneşin bize verdiği nimetlerden faydalanırken ise bir yandan da güneşin neden olduğu etkiler görmezden gelinmemeli ve cilt başta olmak üzere genel anlamda sağlımıza verdiği zararlara dikkat edilmelidir. .Güneşin Cildimize verdiği zararlar arasında ciltteki kırışıklar, lekeler, çillenme, yanıklar vb. etkenler bulunuyor, fakat bu saydıklarımız arasında en tehlikeli olanı ise cilt kanseridir. Hem güneşin bize sunduğu fırsatlardan yararlanmak hem de güneşten korunmak içinse, bu noktada devreye koruyuculuğu yüksek bir güneş kremi giriyor. Güneş kremlerinin cildimize olan faydaları arasında; erken yaşlanmayı önlemesi, güneş kaynaklı lekelerin oluşumunu engellemesi bakımında oldukça yararlıdır. Ayrıca yazları kâbusumuz haline gelen özellikle hassas tenli kişiler ve bebeklerde büyük sorunlara yol açabilecek güneş yanıklarının önüne geçmesi, cilt kanseri gibi büyük bir problemden bizleri koruması ve bir cilt dostu olarak kışın dahi işlevini göstererek cildi nemlendirmesi geliyor.cilt dostu kremler, güneş kremleri, cilt bakımı için krem

Güneş Kremi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kullandığımız her üründe olduğu gibigüneş kremi seçiminde de dikkat edilecek unsurlar bulunuyor.
  • Güneş kreminden verim alabilmek için minimum 30 koruma faktörü içeren bir ürün tercih edilmeli
  • Hamile bayanlar ilaç ile kozmetik sektöründe kullanılan bir kimyasal olan parafen içeren güneş kremlerini seçmemeli.
  • Bebeklerde güneş kremi seçimi ten hassaslıkları ve narinlikleri göz önünde bulundurularak 50 faktör içerikli güneş kremleri olmalı.
  • Cilt tiplerine göre de yağsız ve su bazlı kuru bir cilde sahipseniz nemlendiricisi ön planda olan krem tipi güneş kremi tercih edilmeli.
  • Çok açık bir tene sahip iseniz en az 50 faktör koruma içeren güneş kremlerini tercih ediniz.

Güneş Kremi Kullanımı

Güneş kremleri her ne kadar insanlara normal bir krem gibi gelse dahi seçiminde de özenli davranılması gerekildiği gibi kullanımında da özenli davranılması gerekir. Yapılan araştırmalarda insanların birçoğunun güneş kremini kullanımında yanlışlıklar yaptığını göz önüne seriyor. İnsanların güneş kremi kullanımında dikkat etmeleri gereken önemli noktaların sıralanması gerekir ise;

  • Güneş kremi dışarıya çıkmadan en az 20-25 dakika önce cilde sürülmelidir.
  • Cilt suyla temas ettiyse ve güneş kremi aktı ise mutlaka tazelenmelidir
  • Güneş kremi her bölgeye yeterli miktarda sürülmelidir. Örneğin   yüze sürülecek  yarım tatlı kaşığı güneş kremi cildi korumaya yeterli olmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*