Dermapen Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler

dermapen uygulaması nedir, dermapen uygulamasının yararları,ü dermapen uygulaması nasıl yapılır

Günümüz teknolojinin gelişimiyle beraber ciltte özellikle yüz bölgesinde oluşan izlerin giderilmesi için en yaygın yöntem olarak dermapen tercih edilmektedir. Yüz ve çevresindeki gözenekleri sıkılaştırma, sivilce ve yara izi gibi kalıcı olmaya yüz tutmuş kusurları kapatmak için estetik operasyon yerine dermapen uygulanmaktadır. Dermapen yaptıranlar uzman kontrolünde yapılan müdahalenin oldukça başarılı olduğunu belirtmektedir.dermapen uygulaması nedir, dermapen uygulamasının yararları,ü dermapen uygulaması nasıl yapılır

Dikkat Edilmesi Gerekenler

En önemli konu cildin temizliğidir. Dermapen uygulamasından önce cildin temiz olması gerekir. Özellikle makyaj artığı gibi kirler uygulamanın başarısız olmasına neden olur. Temizlenmiş bir cilde uygulanır. Güneşe çıkılmaması gerekir. Uygulama cilt üzerinde etkin bir müdahale olduğu için güneşin etkisiyle sorun yaşanabilir. Sivilce, açık yara veya yanık alanlara uygulanmaz. Uygulama yapacağınız cihazın ve iğnelerin mutlaka temiz ve hijyen kurallarına uygun olması gerekmektedir. Uygulamayı ince iğneyle kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak ikinci kademeden itibaren kalın iğneleri uzmanın yapması gerekmektedir. Kimi zaman kanama meydana gelebilir. Bu nedenle uzman görüşünün alınması gerekmektedir.

Hangi Sorunlarda Uygulanır

Dermapen uygulaması özellikle yüz ve çevresinde gerçekleştirilir. Sivilce izlerinin dermapen yaptıranlar tarafından ortadan kalktığı söylenmektedir. Ayrıca güneş lekeleri de yok olmaktadır. Düzenli aralıklarla ve doğru bir biçimde uygulandığında açık gözenekleri sıkıştırdığı dolayısıyla yeni sivilce oluşumunu engellediği de belirtilmektedir. Ayrıca kaz ayakları gibi, dudak kenarlarındaki izlerin de yok olduğunu belirten kullanıcılar olmuştur. Her koşulda herkesin cilt tipi ve özellikleri farklıdır. Uygulamanın herkeste farklı sonuçları olabilir. Bu nedenle kullanmadan önce mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Uzman kontrolü ile özel merkezlerde yapılan dermapen fiyatları hakkında bilgi alabilir ve dermapen işlemi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu işlem 90 derecelik açı ile iğne delikleri ile yapılan bir işlemdir. Yaklaşık olarak 30 dakika ve 40 dakika arasında süren bu işlem ile artık cildiniz eskisi gibi olacak. Bu uygulamayı ister bilin isterseniz de daha önce hiç duymamış olun, küçük bir araştırma yaparak sizde dermapeni cildinize uygulamak isteyeceksiniz. İnternet üzerinden araştırma yaptığınızda ve dermapen yaptıranlar ile iletişim kurduğunuzda ne kadar faydalı olacağını kendiniz birebir görmüş olursunuz.

Yapılacak olan iğneleme işlemi eğer gözünüzü korkutuyorsa, bunu daha önce bu hizmeti alan kişilere sorarak korkmanıza gerek olacak durum olmadığını da görebilirsiniz. Kısa sürede sizde cildinizin eski görünümüne kavuşmasını istiyor ve uygun fiyatlar ile uygulanan dermapen fiyatları uygulamasını yaptırmak istiyorsanız, internetten araştırma yaparak uygun olan merkezlere bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*