Diş teli fiyatı çeşitlerine göre farklılık gösterir mi?

diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Diş telleri kişilerin isteğine göre farklılık gösterir. Doktor tarafından kesinlikle olmaz denilmediği sürece her türlü diş teli modeli isteyen herekse uygulanabilir. Uygulanan tedavi yöntemine ve seçilen diş teli modeline göre, sunulan diş teli fiyatı farklı olur. Tedavi için diş hekimine gittiğiniz ilk muayeneden itibaren bu süreçte size uygulanacak tedavi belirlenir ve size bu konuda vereceğiniz miktar bildirilir. Ancak diş teli fiyatı belirlenirken fiyat listesini etkileyecek veya değiştirecek bazı tedavi şekilleri olabilir. Örneğin dişinizde herhangi bir çürük, apse gibi bir durum söz konusu ise mutlaka önceden bunların tedavi edilip sonra diş telinin takılmasına başlanmalıdır.diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Diş teli fiyatları seçtiğiniz tedavi ve modele göre değişebilir. Örneğin daha önce ölçüleri alınarak hazır olarak takılan braket ve diş teli tedavisi için fiyatlar diğerlerinden biraz daha farklıdır. Ancak diş üzerinde tek tek braketlerin yapıştırıldığı ve sonrasında telin geçirildiği tedavi de sunulan fiyat seçenekleri farklıdır. Diş hekimleri birliği tarafından diş teli fiyatı her yıl standart olarak belirlenir. Ancak bazı kliniklerde fiyatlar değişiklik gösterir. Bunun sebebi de kliniğin bulunduğu semt, ödediği kira ve hitap ettiği müşteri kitlesidir. Bunun dışında diş teli fiyatı ilden ile farklılık göstermektedir. Şehrin ekonomik etkenlerine göre kliniklerde fiyat uygulanır. Küçük ve az talebin olduğu şehirlerde fiyatlar biraz daha düşük, büyük ve kalabalık şehirlerde fiyatlar artış göstermektedir.

Diş teli fiyatı hemen hemen tüm diş hekimi kliniklerinin online sayfasında detaylı olarak verilir. Hangi tedavi ne kadar, farklı diş teli modellerinin fiyatları ve bu süreçte size uygulanacak ortodonti tedavisine göre fiyat listelerini online olarak takip edebilirsiniz. Metal diş telleri, şeffaf diş telleri, dişin ön veya arka yüzeyine uygulanan diş teli modeline göre fiyat listeleri hazırlanır. Diş telleri renkli braketler, şeffaf ve porselen braketler ile tek tek emek verilerek takılır. Ama tek bir defada takılan diş telini yıllarca kullanabilir ve çıkarıldığında dişinizin estetik güzelliğini ve sağlığını yeniden kazanmış olursunuz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*