Ellerde ve dekolte üzerinde yaşlanmanın belirtileri nelerdir?

yaşlanmanın izlerini kapatma, yaşlanmayı yavaşlatma, el ve dekoltedeki yaşlanmayı azaltma

Açıkta kalan kollar, bacaklar, kollar, boyun ve vücudumuzun çevresi daha çok güneş ışığına maruz kalır. Bu bölgeler çeşitli kimyasallarla daha çok temas halindedir, özellikle eller … Zamanla ellerde; dolgunlukta azalma ile kahverengi lekeler, damar ve kemiklerde aydınlatma, kırışıklıklar ortaya çıkar. Dekolte bölgesinde ince çizgiler ve kırışıklıklar, kahverengi lekeler, genişlemiş ve çıkıntılı damarlar göze çarpmaktadır. Yüze baktığımızda belirgin, keskin çene çizgisinin solmaya başladığını, boyun derisinin gevşediğini ve sarktığını görüyoruz.yaşlanmanın izlerini kapatma, yaşlanmayı yavaşlatma, el ve dekoltedeki yaşlanmayı azaltma

Eller ve dekolte neden zamana bırakılıyor?

Bu bölgelerdeki cilt; yüzden daha ince ve elastiki, daha az yağ bezleri ve zayıf deri altı yağ dokusunu desteklemek için Bu alanlar hem kronolojik yaşlanmaya hem de güneş ve tahriş edici gibi dış etkenlere çok daha duyarlıdır.

Ellerde ve boyun hattında kırışıklık oluşması nasıl önlenir?

Ürünleri tahriş etmek veya kurutmak yerine hafif temizleyiciler kullanın.

Cilt lekelerini hafifletmek ve kolajen sentezini artırarak kırışıklıkları gidermek için gün boyu C vitamini, idebenon, kahve çekirdeği gibi antioksidan içeren nemlendiriciler; Retinoik asit ürünlerini geceleri uygulayın.

 Yüzünüzü, boynunuzdaki, dekoltenizdeki ve kollarınızdaki zararlı güneş hasarlarından korumak için kullandığınız güneş kremini takmayı unutmayın.

Bronzlaşma yataklarından kaçının.

Eller ve dekolte için hangi cilt gençleştirme yöntemleri kullanılıyor?

  1. Kahverengi lekelerle mücadele etmek için:

“Yaşlılık lekeleri” olarak da bilinen bu lekeler, mikro lazer peelingleri ve BBL teknolojileri ile kolayca tedavi edilir. Lekeler ciltte melanin pigmenti birikintileridir. BBL teknolojisi pigmenti hedefler ve parçalanmasına izin verir. Aynı zamanda ciltte kolajen sentezini tetikler. Bu, cildin esnekliğini ve pürüzsüz dokusunu yeniden kazanmasını sağlar. Cilt tipine ve pigment yoğunluğuna göre 3 ila 4 hafta aralıklarla seanslar hedeflenen solgunluk oluşana kadar devam eder. Hastalar ayrıca lekelerin ortadan kalkmasının yanı sıra kırışıklıkların azaldığını ve cildin daha pürüzsüz ve elastik hale geldiğini fark ederler.

  1. Kuruluk, ince çizgiler ve donuk görünümle mücadele etmek için:

Cildin önemli yapı taşları olan kollajen ve hyaluronik asit miktarının azalması ile cilt kurur, düşünür ve kırışıklıklar daha belirgin hale gelir. Mezoterapi ve PRP (Platelet Rich Plasma) kolajen sentezini tetikleyen, cilde kaybedilen hyaluronik asidi geri kazandıran, cilde parlak ve canlı bir görünüm kazandıran yöntemlerdir.

Mezoterapi: Saf hyaluronik asit ellere ve dekolte bölgesine üç seansta uygulanır.

PRP: Kişinin kendi kanından elde edilen trombosit hücrelerinin cilde geri döndürülerek yoğun bir büyüme faktörü salınımı sağlayarak kolajen sentezini tetiklemeye çalıştığı bir yöntemdir. İki hafta ara ile 3-4 dozda kullanılır.

  1. Çene hattı kaybını, boynun gevşemesini ve sarkmasını önlemek için:

Ameliyatsız BBL germe yöntemi, çene ve boyun bölgesindeki gevşek ve sarkmış deriyi tedavi etmek için kullanılır. Hastalar tarafından oldukça kolay tolere edilen bu yöntem, üç hafta ara ile üç seansta yapılmaktadır.

  1. Belirgin damar ve kemiklere sahip kollar için:

Otuzlu yıllardan itibaren yağ dokusu azaldıkça kemikler ve damarlar görünür hale gelir ve kollar dolgunluğunu yitirir. El yaşlı görünüyor. Kol içerisine enjekte edilen dolgular sayesinde kol yeniden dolgun hale gelir ve kolun yaşlı görünmesini sağlayan yerdeki kemik ve damar gibi yapılar daha az görünür hale gelir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*