En Pratik Saç Bakım Önerileri

pratik saç bakımı, saç bakımı tavsiyeleri, pratik bir şekilde saç bakımı

Özellikle bayanların en değerli doğal aksesuarı olan saçları, bazen yanlış şampuan, boya veya dış etkenlere bağlı olarak yıpranmalara maruz kalabilmektir. Pratik bir şekilde kadınların ve erkeklerin saçlarını kendileri evde uygulayacağı basit yöntemler ile koruma altına alabilir ve deforme olmuş saç tellerini eski canlılığına döndüre bilmelerini sağlayacak bilgiler aktarılacaktır.

Saç bakımlarınızı yaptırmak için artık kuaföre gitmenize gerek kalmayacak, yöntemleri açıklamadan önce şunu belirtmek isteriz ki kesinlikle ve kesinlikle saçlarınızı güzelleştireceğini düşündüğünüz kimyevi maddelerden uzak durun. Aksi takdirde, cilt hastalıklarından, kafa derinizde oluşacak komplikasyonlara kadar birçok olumsuz sonuç alabilirsiniz.pratik saç bakımı, saç bakımı tavsiyeleri, pratik bir şekilde saç bakımı

Saç Bakım Önerileri

Sütteki yağ ve albümin saçlara yumuşaklık ve parlaklık sağlar, eğer saçlarınız sert ve cansız görünüyorlar ise boş bir şampuan kutusuna süt doldurun, saçlarınızı duştan sonra sütle güzel bir şekilde ovun ardından soğuksu ile durulayınız. Saçlarınızın kimyevi maddeye maruz kaldığını düşünüyorsanız veya kullandığınız şampuan kötü etki yarattı ise saçınızda hemen saçınızı sadece duru su ile yıkayın. Kesinlikle duru su olacak yağlı saçlar içinde geçerli, ardından bir bardağa 3adel limon sıkın ve saf su ile limonu azıcık inceltin, sonrasında saçınıza sürün, limonun içerisindeki asit sayesinde önceki kullandığınız ve saçınızda olumsuz etki yarattığını düşündüğünüz maddeleri söküp atar, birkaç tekrar daha etkili sonuç doğurur. Saçlarınıza sinmiş kötü kokulardan arındırmak istiyorsanız, 1fincan domates suyunu yarım fincan su ile karıştırıp saçınıza iyice yedirin ardından saf su ile durulayıp 10dakika kadar dinlendirdikten sonra daha önce bahis ettiğimiz limon uygulamasını yapabilirsiniz, hem parlak hem de kokmasını istediğiniz gibi kokacaktır.

  • Saçlarım parlamıyor: Limon en etkili ilaçtır.
  • Saçlarım çok sert ve yıpranmış duruyor: Saf süt yağlı olması gerekiyor.
  • Saçlarım kötü maddelere maruz kaldı: Limon kürünü kullanıyoruz
  • Saçlarımdan kötü kokular geliyor: 1fincan domates suyu ve yarım fincan saf su sonuç mükemmel.

Saçlarımıza dikkat etmemiz gerekiyor, kullandığımız birçok şampuan ve saç kremleri geri dönülemez sonuçlar yaratabilir. Sonuç itibari ile aldığımız şampuanların içeriklerine dikkat etmemiz gerekli ve şampuanların orijinalliği kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*