Evlilik psikoloğu nedir?

evlilik psikoloğu kimdir, evlilik psikoloğu kime denir, evlilik psikoloğunun işi

Eşinizi ne kadar sevseniz de iki insanın birlikte bir hayat kurması ve bu sürece alışması zorlu bir aşamadır ve ne yazık ki kusursuz evlilik diye bir durum yoktur. Her ilişkide büyük ya da küçük sorunlar görülebilmekte önemli olan çatışmalardan ilişkiniz en hasar alacak şekilde nasıl çıkabileceğiniz ve en sağlıklı şekilde nasıl sorunlarınızı kökten çözebileceğinizdir. Bu konuda aile büyüklerinden arkadaşlarınıza birçok tavsiye alsanız da her ilişki ve her bireyin farklı olduğunu anlayabilmek ve sizi yeterince tanımayan ya da uzman olmayan bir kişinin genelde kafa karıştırmaya yol açabileceği unutulmamalıdır. Evlilik psikoloğu nedir merak eden çiftlerimiz ise gün geçtikçe bu kavrama daha çok başvurmaktadır.evlilik psikoloğu kimdir, evlilik psikoloğu kime denir, evlilik psikoloğunun işi

Evlilik sorunlarınız için etkili yöntemler

Evlilik sorunları için birçok etkili tedavi yöntemi olmakla birlikte hangi yöntemin kesin ve size uygun olduğunu kesin bir şekilde söylemek mümkün değildir. Uzman psikoloğunuz tarafından yapılan detaylı bir değerlendirme ve sizin sürece olan yaklaşımınıza ya kaydettiğiniz ilerlemeye bağlı olarak size uygun psikoterapi yöntemlerinden biri ya da birkaçı seçilmelidir.

Çabanız evlilik psikoloğu için önemlidir

Evlilik terapisi evlilik kurtaran çözümler sunabildiği gibi sorunların çözecek anahtarın sizin katılımınız, çabanız ve uğraşınız olduğu unutulmadan yaklaşılmalıdır. Çünkü evlilik psikoloğu nedir, görevi evliliği kurtarmak değil midir gibi düşünseniz de terapilerin amacı size saygı çerçevesinde iletişim kurmayı, farklılıkları kabullenmeyi ve buna uygun karşılıklı anlayışı göstermek olduğunu bilmelisiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*