Evlilik terapisti kimdir?

evlilik terapisti kimdir, evlilik terapisi nedir, evlilik terapistleri kimlerdir

Evlilik terapisi ne iş yapar? Kimdir? Ve nerelerde bulunur? Bu soruların cevapları tam da aradığınız yerde. Evlilik terapisi kimdir, alanında uzman kişiler ve bu tedavinin eğitimini almış kişiler tarafından yapılan evlilik ve ilişki terapileridir. Danışma merkezlerinde bulunurlar. Genel tanım olarak ilişki terapisi, evli veya evli olmayan çiftler ile birlikte gerçekleştirilen bir terapi biçimidir. Çiftlerde uzun süreli uygulanan bireysel terapiler çift uygulamasının yanında yetersiz kaldığı için bir aşamadan sonra bireysel terapi yerine çift uygulaması daha sık görülmektedir.evlilik terapisti kimdir, evlilik terapisi nedir, evlilik terapistleri kimlerdir

Terapinin sonuçları

Çiftler arasında genellikle evlilik öncesinde kişiler birbirlerine uygun olup olmadıklarını, evliliklerini yürütebileceklerinden emin olmaması veya bu gibi durumun tersi olarak aralarında yaşanan sorunların evlenince ortadan kalkacağını düşünmek gibi konular ilişki terapisinde işlenenler arasında yer almaktadır. Bu konuların dışında kalan, evli çiftler arasında da aile bireylerinin karşılıklı sorumluluklarını yerine getirmemesi, kıskançlık, aldatma, yanlış tutumlar sergilenmesi ve eksik iletişim gibi sorunlar da yine en çok adı duyulan konulardandır. Psikoterapi yöntemi sayesinde ise kişilerin sorunları birlikte ele alınarak karşılıklı konuşarak çiftlerin birbirlerini daha anlamaları ve saygı duymaları istenerek çözüme kavuşturulmaktadır. Bu yöntemle daha sağlıklı bir ilişki ortamı sağlanır.

Terapi uygulamaları

Evlilik terapisi kimdir terapistler bu canlandırmayı ayrıntılı izleyeceği için kayıt altına alırlar. Bu canlandırmadan birbirine karşı tutumlarını ve davranışlarını, mimikleri güzelce tespit edilir. Sonrasında bireysel olarak görüşmelere başlanır. Sonra bu sorunlar tedavi edilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*