Evlilikte en çok karşılaşılan problemler nelerdir?

evlilik problemleri, evlilikte ortaya çıkan sorunlar, evlilikte karşılaşılan problemler

Evlilik karşılıklı mutabakatla yapılan uzun süreli bir sözleşmedir. Bu sözleşmeyi mümkün olduğu kadar uzun tutmak tüm çiftlerin hayalidir. İşte bu sözleşmeyi uzatmak için yapmamız ve yapmamamız gereken bazı davranışlar ile söylememiz gereken ve kesinlikle söylemememiz gereken bazı cümleler vardır.

Kocanızın sizi özellikle uyardığı durumlardan mümkün olduğu kadar kaçının. Genellikle kadınların alış veriş tutkusundan şikâyet eden kocalarınızı mümkün olduğu kadar bu konuda dinleyin.

Sözlerinize dikkat edin. Unutmayın ki siz eşinize karşı nezaketinizi korursanız eşinizden de aynı nezaketi bekleme hakkınız olur ve muhtemelen aynı nezaketle karşılanırsınız.evlilik problemleri, evlilikte ortaya çıkan sorunlar, evlilikte karşılaşılan problemler

Kadınlar iltifatı sever ama unutmayın ki erkeklerde de benzer bir durum söz konusudur. Yakışıklılıklarına çok da ihtiyaç duymasalar da genellikle zekâlarıyla ilgili övgüyü duymak isterler. Kocanızın her hangi bir ev işinde veya bahçe işinde iyi olduğunu fark ettiğinizde bunu belirtin ve aksine kötü olduğu durumlarda da dalga geçmeyin bu konuda konuşmamanız veya olumlu cümlelerle önemsenmeyecek bir durum olduğunu belirtmeniz ilişkiniz için olumlu sonuçlar doğurabilir.

Evliliğe en çok yön veren durumlardan biri de cinselliktir. Her zaman aynı duygu ve şehvetle ilişkiye giremeyebilirsiniz ama her hangi bir rahatsızlığınız yoksa mümkün olduğu kadar eşinizin bu isteğini geri çevirmeyin. Başım ağrıyor, canım istemiyor gibi cümlelerle kestirip atmaktansa istemediğinizi daha yumuşak ifadelerle açıklayın ve eşinizi kırmamaya özen gösterin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*