Faydalı İnternet Siteleri

internet siteleri, faydalı siteler, faydalı siteler hangileri

Bu yazımızda size kullanışlı, işinizize yarabilecek hizmetler sunan interetnet sitelerinden bahsedeceğiz. Daha önce keşka bilseydim de kullansaydım diyeceğiniz sitelere göz atmak için yazının devamına bakabilirsiniz.internet siteleri, faydalı siteler, faydalı siteler hangileri

  • Myairbridge

Myairbridge.com 20 GB’a kadar boyuta ulaşan dosyalarınızı transfer edebileceğiniz bir internet sitesidir. Üstelik 20 GB’a kadar olan dosyaların transferini hiçbir ödemeden yapabiliyorsunuz. Google drive, yandex disk gibi alanlara göre nispeten çok ama çok daha kullanışlı diyebiliriz bu site için. Büyük bir projeniz olabilir veya yıllarca biriktirdiğiniz anılarınızı içeren fotoğraflarınızı tek bir klasörde saklamak isteyebilirsiniz. İşte böyle bir amacınız varsa bu site tam da size göre.

  • Shorpy

Yıllar öncesinin siyah beyaz fotoğraflarına bakıp anılara dalmak veya atalarımız ya da başka milletlerin ataları nasıl bir dünyada yaşamış görmek istiyorsanız bu site tam da bunu sağlıyor. Yıllar öncesinin net ve aşırı detaylarla dolayı siyah beyaz fotoğrafları bu sitede yer alıyor. İsterseniz 1800’lü yılların İngiltere’sinde isterseniz de 1900’lü yılların dünyanın başka bir yerinde kendinizi bulabilirsiniz.

  • Google /maps

Google maps’i daha önce illaki kullanmışsınızdır. Ancak bizim burada bahsedeceğimiz aslında sitenin kendisi değil de bir özelliği olacak. Google maps üzerinde kamp yapılabilecek alanları gösteren efsane bir alan var. Bu alana girip kamp yapabileceğiniz yerleri görebilir ve kamp aktivitelerinizi kolayca planlayabilirsiniz.

  • Geacron

Hangi yıllarda hangi devlet hangi coğrafi bölgedeydi merak ediyorsanız bu siteyi ziyaret etmelisiniz. Seçtiğiniz bir ülke, bölge, şehiri belirlediğiniz yıla dayalı olarak haritada görebiliyorsunuz. Haritada gördüğünüz bölgeye o yıllarda kim hakimmiş, seçtiğiniz ülkenin sınırları o yıllarda nerelere kadar uzanıyormuş görebilirsiniz. Coğrafyayı seviyorsanız veya bir coğrafya öğretmeniyseniz faydalanılabilecek bir site.

  • Myabandonware

Yıllar öncesinde birçok kişinin oynamak siteyip de ulaşamadığı oyunlara bakmak ve hatta oynamak isterseniz bu site harika bir seçim olacaktır. Yıllar öncesinin biilgisayar oyunlarını tarayıcı üzerinden kolayca oynayabilir, hem nostalji yapabilir hem de eğer o yıllarda yaşamdıysanız o yılların oyunları hakkında bilgi edinmiş olursunuz.

  • Ps1fun

Playstation 1 oyunlarını daha önce oynadıysanız ve nostalji yapmak isterseniz bu siteyi ziyaret edebilirsiniz. Tarayıcı üzerinden oyun konsolunda oynanabilen tüm oyunları kolaylıkla oynayabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*