Göğüs Dikleştirme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

göğüs dikleştirme ameliyatı, göğüs nasıl dikleşir, göğüs dikleştirme operasyonu

Yıllar geçtikçe yer çekimi etkisiyle göğüsler şekilde değişimine uğrayıp bir deformasyona uğrarlar. Büyük göğüslere sahip kişilerde daha çok deformasyon gözlenir. Yer çekimi etkisiyle sarkan göğüslere kısa süreli işlemler sonucu eski haline getirilebilirler. Göğüslerin sarkması sadece yer çekimi etkisi ile değil aynı zamanda hamilelik ve emzirme döneminde kısmı deformasyonlar olabilir.göğüs dikleştirme ameliyatı, göğüs nasıl dikleşir, göğüs dikleştirme operasyonu

Göğüs dikleştirme ameliyatı

Göğüs dikleştirme hakkında bilememiz gereken göğüs de ki sarkıklık gözlenen meme ucu ve göğüs dokusu etkili işlemlerden sonra yukarıya taşınır. Bu işlem ile memede ki sarkık deri atılır ve meme ucundaki kahverengi deri küçültülerek göğüsün en ideal görünümü sağlanır. Bu ameliyatta ameliyat olan kişiden talep gelmezse meme boyunda büyütme ve ya küçültme uygulanmaz.  Fakat arzu edildiği taktirde kişinin göğüsleri büyültüp küçültülebilir. Bazı durumlarda meme başında değişim olmadan sadece memenin alt bölgesinde sarkma gözlenir. Bu duruma yalancı sarkma da denmektedir. Bu durum genel olarak yeni doğum yapmış kişilerde göğüsün içinin boşalmasından kaynaklı olarak görülür. Bu durumla kadınlar düzelmesini istiyorlarsa silikon uygulaması ile çözüm bulunmaktadır. Silikon dışında dikleştirme işlemine gerek kalmamaktadır. Silikon gerekli çözümü sağlamaktadır.

Ameliyat sonrası iz kalır mı?

Göğüs dikleştirme hakkında sorulan sorulardan birisi de budur. Meme dikleştirme operasyonunda sarkıklığın boyuna göre iz şekli ve boyutu değişmektedir. Bu işlemlerde sadece protez koyulup sonuç alınacak hastalarda herhangi bir ize kalması gibi bir durum söz konusu değildir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*