Göğüs Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

göğüs estetiğinde bilinmesi gerekenler, göğüs estetiği yaptırma

Genel olarak göğüs ölçülerinden memnun olmayan bayanların tercih ettikleri operasyonlardan bazıları şunlardır.

  • Göğüs büyütme operasyonları
  • Göğüs küçültme işlemleri
  • Dikleştirme operasyonları

Elbette ki bu işlemler ameliyat ile birlikte gerçekleştirilebildiği gibi, cerrahi müdahale olmadan da tamamlanması mümkün olmaktadır. Fakat göğüs estetiği hakkında bilinmesi gerekenler bulunurken, kalıcı çözümler için cerrahi müdahaleler tercih ediliyor.göğüs estetiğinde bilinmesi gerekenler, göğüs estetiği yaptırma

Dolgu yöntemi ile büyütme

Ameliyat işlemlerinden korkmakta olan ve çekimser davranan bayanlar için dolgu yöntemi tercih edilebilir. Bu yöntem, anestezi gerektirmeyen ve her hangi bir kesik oluşturmadan bile gerçekleştirilebilmektedir. İlk olarak göğüs ölçüleri değerlendirilmeye alınarak, hangi yönde dolgunluk oluşturulacağı kararı verilecektir. Daha sonra da hyalüronik asit olarak tanımlanan dolgu malzemesi, göğüs kısmına enjekte edilerek dolgunluk sağlanacaktır. Bu işlem 1-2 yıl kadar kalıcı olmak ile birlikte daha sonra kalıcılığını yitirebilmektedir.

Cerrahi müdahale

Kalıcı bir yöntem için, göğüs estetiği hakkında bilinmesi gerekenler arasında cerrahi müdahaleler yer alıyor. Fakat bu konuda estetik operasyonunun gerçekleştirilmesi gereken mekânın steril olması çok önemlidir. Aksi taktirde göğüste açıklık olması durumunda vücuda giren her hangi bir mikrop ya da bakteri hayatınızın en büyük problemlerini ortaya koyabilir. Böylelikle seçimlerinize oldukça dikkat etmeniz gerekirken, uzmanlarında alanında profesyonel operasyonlara imza attıklarını görmenizi isteriz. Bu konuda ciddi bir araştırma yaparak, merkezleri ziyaret etmeniz kişiler ve merkezler hakkında bilgi sahibi olmanızı kolaylaştıracaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*