Göğüs Estetiği Sırasında Kullanılan Protez Çeşitleri Nelerdir?

göğüs estetiği protezi, göğüs estetiğinde kullanılan protezler, göğüs estetiği yapımı

Göğüs estetiği oldukça çeşitli olan bir estetik biçimidir. Göğüs küçültme, büyütme ve sarkmaları toparlama gibi işlevleri olan göğüs estetiği kadınların yaşadığı birçok probleme çözüm olmaktadır. Bahçelievler göğüs estetiği denince akla göğüs büyütme operasyonu gelmektedir. Göğüs büyütme operasyonu silikondan yapılmış olan protezlerin göğüs bölgesine yerleştirilmesi temeline dayanmaktadır. Bu operasyonla ilgili en merak edilen nokta kullanılan silikon protezler ile ilgilidir. Protezlerin çeşitleri ya da zararlı olup olmadıkları en merak edilen sorular arasındadır. Bu ve bunun gibi birçok sorunun merak edildiği göğüs protezleri ile ilgili bilinmesi gereken her şey aşağıdaki gibidir.göğüs estetiği protezi, göğüs estetiğinde kullanılan protezler, göğüs estetiği yapımı

 Silikon protez çeşitleri

 Bahçelievler göğüs estetiği operasyonlarında kullanılan protezler sanıldığından çok daha çeşitlidir. Hem içerik, hem yüzey hem de biçim bakımında farklılık gösteren göğü protezlerinden hangisinin tercih edileceği hastanın isteklerine doktorun tavsiyelerine bağlıdır. İçerik bakımından 2’ye ayrılan protezlerden bazıları salin yani tuzlu su içerikli bazıları ise silikon içerikli olmaktadır. Bunun yanı sıra biçim olarak da 2’ye ayrılan silikon protezler damla şeklinde ya da yuvarlak biçimde olabilmektedir. Damla şeklinde olanları göğüs bölgesinin anatomisine benzemesi amacı ile bu şekle sahiptir. Bunun yanı sıra yüze anlamında değişiklik gösteren protezlerin bazıları düz bazıları ise pürtüklü bir yüzeye sahiptir. Tüm bu protez biçimleri hastalarda kafa karışıklığı yaratsa da en doğru protez türü Şişli göğüs estetiği muayenesi sonrası belirlenecektir.

 Göğüs protezleri zararlı mıdır?

 Şişli göğüs estetiği sırasında kullanılan protezler ile ilgili en merak edilen nokta bu protezlerin sağlığa zararlı olup olmadığıdır. Bu tarz protezlerin sağlık açısından bir problem yarattığı henüz görülememiştir. Bu konuda yoğun olarak yapılan araştırmalar protezlerin kesinlikle kanser ya da farklı bir problem yaratmadığını kanıtlamaktadır. Bu araştırmalar doğrultusunda protezlere karşı olan ön yargı ortadan kalkmış ve estetik amaçlı olarak yapılan bu operasyon kadınların güvenle tercih edebildiği bir hal almıştır.

 Silikon protezler alerji yapar mı?

 Silikon maddesi hayatımızın her alanında yer alan fakat farkında olunmayan bir maddedir. Kullanılan deodorantlarda bile var olan silikonlar insan vücuda uyum sağlayabilme özelliğine sahiptir. Bu sebeple herhangi bir alerji problemine yol açmayacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*