Göz Altı Morlukları İle Başa Çıkma

göz altı morlukları, göz altı morluklarını geçirme, göz altı morluklarını giderme

Göz altı morlukları yorgun veya yaşlı görünmenize neden olabilen pek çok insanın rahatsızlık duyduğu bir durumdur. Alerjik durumlar da dahil olmak üzere, sigara, alkol ve güneşe maruziyet gibi pek çok nedeni vardır. Göz altı morlukları için bazı gıdaların tüketilmesi faydalı olabilir. Bazı gıdaların tüketilmemesi de aynı şekilde göz altı morluklarını azaltmada etkili olabilmektedir.göz altı morlukları, göz altı morluklarını geçirme, göz altı morluklarını giderme

Göz Altı Morlukları İçin İpuçları

Beslenme alışkanlıklarınıza idrar söktürücü etkisi olabilen besileri eklemeniz vücuttaki aşırı suyun atılmasına yardımcı olacağı için göz altındaki şişlikleri ve morarmaları azaltacaktır. Enginar, bamya ada çayı idrar söktürücü etkisi olan besinlerdendir.

Beslenme alışkanlığınızda abur cubur var ise bunları mutlaka bırakın. Abur cubur beslenme göz altı morluklarının ve göz altı şişliklerinin artmasına katkı sağlar. Kafeinli ve gazlı içeceklerde göz altı morluklarına neden olur. Bunlarında bırakılması veya sınırlandırılması önerilmektedir. Ayrıca şekerli ve yağlı gıdaların alımının da azaltılması ve bunun yerine meyve ve sebze ağırlıklı beslenmek önerilir.

Alkol tüketiminin sınırlandırılması da morlukların azalmasına katkı sağlar.

Tuzlu gıdaların alımının kısıtlanması. Tuzun fazla alınması vücutta su tutacağı için gözlerde şişme ve  morarmalara neden olur.

Göz altı morluklarını azaltmak için, gözlerinizin üzerine soğuk salatalık dilimleri yerleştirebilirsiniz. Bu kısa vadede morluklar için bir çözüm olacaktır.

İdrar söktürücü ilaçlar kullanılabilir. Ama doktorunuza danışmadan bu ilaçları kendiniz kullanmayın. Çünkü bu ilaçlar vücutta su atarken potasyum tutar ve bu da ciddi sıkıntılara neden olabilir. Ayrıca dikkatsizce kullanılan idrar söktürücüler elektrolit bozukluklarına de neden olabilir.

Etiketler:göz altı morlukları nasıl geçer, göz altı morlukları tedavisi, göz altı torbaları, gözaltı morlukları, gözaltı morlukları tedavisi, suna dumankaya göz altı morlukları

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*