Gümüş Takı Seti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

gümüş takı seti, takı seti alırken nelere dikkat edilmeli, gümüş takı setinde olması gereken özellikler

Takı setleri her kadın için vazgeçilmez süs eşyalarıdır. Altın, gümüş gibi çeşitleri bulunan takı setleri özel günlerinizin vazgeçilmez aksesuarlarıdır. Bazı kadınları altın takı setlerini tercih ederken bazıları ise gümüş takı setlerini tercih ederler. Gümüş takı setlerinin asil duruşu da kadınları etkileyen özelliklerdendir. Bu yüzden kadınların bir kısmı altın takı setlerine bir kısmı ise gümüş takı setlerine düşkündür. Altın ve gümüş set alırken orijinal olup olmadığına çok dikkat etmelisiniz. Gümüş en kolay imitasyonu yapılan maddelerden bir tanesidir. Bu yüzden her yerden gümüş almayınız. Orijinalinden farkı olmayan imitasyon gümüşleri nasıl ayırt ederiz?gümüş takı seti, takı seti alırken nelere dikkat edilmeli, gümüş takı setinde olması gereken özellikler

Gümüşe bakarak veya dokunarak anlamak çok zordur. Bu işin uzmanı değilseniz imkânsızdır bile diyebiliriz. Gümüş ürün alırken öncelikle ayar numarasına ve patent numarasına bakmalıyız. Bunların kesinlikle olması gerekiyor. Üretim patent numarası bulunan ürünlerde bir sıkıntı yaşarsanız patent numarası ile Kuyumcular Odasına üreticiyi kontrol ettirebilme imkânınızda var. Ayrıca orijinal gümüş kararma yapar. İmitasyon olanlar ise kararmaz. Karardığı zaman kuyumcuda parlattırırsanız gümüşünüz ilk hali gibi parlak bir hale gelecektir. Diğer bir ayırt etme yolu ise mıknatıs yöntemidir. Gerçek gümüş mıknatıs etkilenmez. Gümüş takı setlerinizi alırken bu saydığımız noktalara dikkat etmelisiniz. İmitasyonu kolay yapıldığı için gümüş takı setlerinde hile işleri de çok dönmektedir.

Ayrıca gümüşün ayarına da dikkat etmelisiniz. En değerli gümüşün ayarı 925’tir. Ayrıca 800 ve 900 ayar olan gümüşlerde vardır. Gerçek gümüş ise bakır ile birleştirilerek yapılır. Bu teknik bilgiler aklınızın bir köşesinde bulunsun. Gümüş takı setlerinin hayranı olanlar aldıkları ürünlerin orijinal olmadığını fark edince hemen Kuyumcular Odası’na başvurmalılar. Tüketici haklarınızı koruyun ve dolandırıcı tüccarlara fırsat vermeyin. Gümüş değerli bir maden olduğu için altın gibi dolandırıcılık yapılmaya müsaittir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*