HANGİ MARKALARIN FERACELERİ TERCİH EDİLMELİDİR

ferace , ferace modelleri,tesettür ferace modelleri

Rahat ve şık giyinmek her kadının isteğidir. Tesettürlü kadınların dikkat çekmeden giyinmelere gerektiği için kıyafet bulmaları zor olmaktaydı. Ancak son zamanlarda talebin artması ile giyim sektöründe bir çok tesettür giyim mağazası açılmıştır. Ülkemizde tesettür modasını belirlemekte olan markalar vardır. Özellikle genç neslin takip ettiği moda sayesinde farklı renk ve desenlerde kıyafetler üretilmektedir. Tesettürlü kadınların dışarıya çıkarken vücutlarının tamamını kapatmak için tercih ettiği pardesülerin kalın olması nedeni ile Osmanlı kadınlarının da kullandığı ferace modelleri tekrar vitrinlerde yerini almıştır.

Tesettür Ferace’de Marka Farkı

feraceferace , ferace modelleri,tesettür ferace modelleriFerace, pardesüye göre daha ince kumaştan üretilmesi sebebi ile tercih edilmektedir. Sıcak yaz günlerinde kadınlar içlerine kısa kıyafetleri rahatlıkla giyip, üzerlerine bir ferace alarak dikkat çekmemeyi başarmaktadır. Ayrıca sıcaktan da bunalmazlar. Feracelerin dikkat çekmemesi için boyları ayak bileğine kadar olmalıdır. Kesimleri bol ve vücut hatlarını belli etmemelidir. Ayrıca renkleri siyah veya lacivert gibi koyu renklerde olmalıdır. Farklı tasarımlar üretmek adına aşırı süslemelerden kaçınılmalıdır. Bunlara uyan feraceleri almak daha akıllıca olacaktır. Önemli olan ilk bakışta dikkat çekmek değil, incelendiğinde şık olduğunun görünmesidir. Renge uygun bir eşarp, çanta ve ayakkabı ile tamamlandığında oldukça asil ve şık olunacaktır. Ayakkabı seçimi ise önemlidir. Ferace uzun olduğu için her ne kadar topuklu ile yakışsa da takılıp düşme ihtimali vardır. Bu sebeple babetle giymek daha akıllıca olacaktır. Ferace üreten markalara gelecek olursak, Armine, Tekbir, Hüma Sultan, Kayra bir kaçıdır. Bu markaların ürünleri güzel tasarımları ve farklı çeşitleri yüzünden daha fazla tercih edilmektedir. Ayrıca İslami kurallara da gayet uygun tasarımları bulunmaktadır. Bu sebeple öncelikle tercih edilmektedirler. Butik moda evleri de kafanızda oluşturduğunuz tasarımları dikmektedir. Özel günlerinizde bu mağazalardan giyinmek kendinizi daha çok beğenmenizi sağlayacaktır.

Özellikle Arap ülkelerinde ünlenmiş, yüksek kalite tesettür ferace modelleri de ülkemizde satılmaktadır. İnternet üzerinden yapılacak kısa bir araştırma ile bu markaları nerede bulabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Hem tesettüre uygun hem rahat hem de şık olmak isteyen her kadının sıcak günlerde giymek için bir ferace edinmesi iyi olacaktır. Uzun olması ve vücut hatlarını belli etmemesi sebebi ile içinize istediğiniz kıyafeti giyebilmeniz de büyük bir avantajdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*