İçerik Yazarı Olmanın 7 Harika Yönü

içerik yazarı, içerik yazarı olma, içerik yazarlarının iyi yönleri

Evet evet kötü yönlerinden bahsetmek istersek burada da oldukça kötü taraflarla karşılaşabiliriz. Ama kabul edelim, içerik yazarı olmanın çok değerli avantajları var.

Listede hangisinin daha önemli olduğunu ve hangisinin size uymadığını tahmin etmek zor. Ancak bunların çoğunlukla genel şeyler olduğunu da söyleyebilirim. Yazıyı güçlendirmek ve eksikleri fonksiyonla doldurmak için yorumlara ihtiyaç olduğunu unutmayınız. Bu amaca katkıda bulunursanız çok mutlu olurum. O zaman ağzımı açık bırakmadan listeme geçeyim, değil mi?içerik yazarı, içerik yazarı olma, içerik yazarlarının iyi yönleri

Yanınızda kalem/klavye var, yanınızda bol ekmek var

Bu, içerik yazmanın en değerli yönlerinden biridir. Yazmak, insanlık tarihinde oldukça uzun bir süredir bizimle birlikte ve sonunda midemizi doldurmak için kelimeleri bükebilme yeteneği gerçekten bir hediye. Dünyanın herhangi bir yerinde bu yeteneği kullanarak finansal gelir elde edebilen herkesi tebrik ederiz. Çoğu insanın aksine, endişelenecek şeyler listenizdeki bir çizgiyi aşabilirsiniz.

Şaka yapmıyorum, mesleğiniz yazarlık!

Yazar olduğunuzu söylemek kolay. Kabul edin, bu gerçekten harika bir şey. Tamam, içerik yazarları olarak bazen sıhhi tesisat içeriğine sahip olduğumuz doğrudur, ancak nihayetinde, kendimiz yazarak para kazanıyorsak, rozetimizde bir “yazar” olması zarar vermez.

Kişisel gelişim cebinizde

Tabii sadece kendi uzmanlık alanlarında çizen içerik yazarları da var. Ancak çoğumuz aldığımız işler sonucunda araştırma yaparak bilgimize bilgi katmaya devam ediyoruz ve bunu gelir elde etmek için yapmamız şart. Her şeyi bilmeyebiliriz ama bildiğimiz sürece varız. Elbette yazan, tahmin yapan meslektaşlarımızdan da bahsedebiliriz ama tabii ki bu an, kârı doğrudan etkileyen andır.

Serbest Çalışan, Uzak, Kendi Kendine Patron

Serbest çalışmanın dezavantajları vardır, ancak avantajları da vardır. Bu başarıların en büyüğü, hemen hemen hepimizin uzaktan çalışabilmesi ve kendimizin ustası olabilmemizdir. Örneğin bir kurumla bağlantısız çalışan bir yazar, yoğun bir çalışma döneminin ardından geliriyle orantılı olarak zihnini dinlendirebilme şansına sahiptir. Bu arada, elbette, tüm içerik yazarları serbest çalışan değildir, ancak gerçek şu ki, esas olarak bu iş modeliyle çalışıyoruz.

İnternet kültüründe iz bırakmak

Eh, elbette, yayın hayatına son veren yazdığımız siteler ve platformlardan bazıları var. Ancak internette rastgele gezinirken veya bir şey ararken kendi metinlerinizle karşılaştığınızda tarifi zor bir zevk var. Ayak izlerinin burada bulunmasının, devam edecek bir yerde, onlarca yıldır devam eden manevi bir zevk olduğu açıktır. Ayrıca, bugün insanlar internette gezinirken sayfalarca sonuç bırakıyorsa, bunu topluluk olarak biz yapmışızdır! Bundan biz sorumluyuz, ki bu gerçekten harika.

Ek gelir için fena bir kapı değil

Daha bugünden, geçimini yazarak sağlayan insanlardan çok daha fazla insanın bu alanda ek gelir elde etmek için çalıştığını görüyoruz. Çok mütevazı gereksinimleri olan bu meslekte ev hanımları, lise öğrencileri ve öğrencilerle tanışabiliyoruz. Bu insanların pazar günlerini para kazandıklarını, yazma hobilerini paraya çevirdiklerini ve okul masraflarını karşıladıklarını biliyoruz. Kulağa hoş gelmiyor mu?

Kariyer büyüme olasılığı

Bugün 1,5 TL’ye 100 kelime yazan veya aynı sayıda kelimeye 10 TL alan yazarlar var. Müşteri portföyünüzü oluşturup geliştirmek, yazı kalitenizi yükseltmek ve ücretin boyutunu belirlemek tamamen sizin elinizde. İşinizi severek yapıyorsanız “X yazacaksa yazsın” durumlarından da yararlanacağınızdan emin olun.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*