İkinci El Palet Rafları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İkinci el palet rafları, raf sistemleri, ikinci el depo raf sistemleri

Zaman ekonomi zamanı, haliyle yeni bir işe girişen girişimciler olabildiğince maliyetleri düşürmeye çalışıyor. Yaptığı iş gereği depolama ihtiyacı olan birçok işletme raf sistemleri satın almak zorunda kalıyor. Sıfır olarak satılan depo raf sistemleri biraz pahalıdır. Bu nedenle bütçesi kısıtlı olan girişimciler sıfır ürünler yerine çıkma raf sistemlerine yönelmektedir. Elden düşme ürünler sıfırlarına göre elbette çok daha ucuzdur. Ancak bu tür ürünleri satın alırken bazı şeylere dikkat edilmesi gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken noktaları şu şekilde sıralayabiliriz.İkinci el palet rafları, raf sistemleri, ikinci el depo raf sistemleri

Uygun Özelliklerde Olma

Dayanıklılık: Her ne kadar ikinci el ürünler olsalar da depo rafları ikinci el olarak alınsa da iş görür nitelikte olmalıdır. İş görecek kadar dayanıklı olmayan ürünleri satın almak pek de mantıklı değildir. Çünkü alınan raf sistemlerine birçok ürün yerleştirilecektir. Raf sisteminin çökmesi vb. gibi durumlar oluştuğunda maddi kayıplar ortaya çıkacağı için mutlaka dayanıklı ürünler alınmaya özen gösterilmelidir.

Verilen Parayı Hak Etmesi: İkinci el raflar ağır yük rafı da olsa ikinci el çelik raflar da olsalar satıldıkları fiyata göre dayanıklı ve sağlam olmalıdır. Ederinden daha pahalı bir fiyata satılan ürünün alınması pek akla yatkın değildir. Bu nedenle ikinci el depo raf sistemleri satın alırken mutlaka fiyatının uygun olup olmadığına dikkat edin.

Uygun Özelliklerde Olma: Satın alacağınız ikinci el depo raf sistemlerinin işinizi görecek nitelikte olmasına dikkat etmelisiniz. Depolama alanınıza sığmayacak ve çok küçük gelecek ürünleri satın almanız boşuna para harcamanız demektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*