İmplant Fiyatları Neden Birbirinden Farklıdır?

İmplant tedavisi 18 yaşını doldurmuş ve diş kemiği gelişimini tamamlamış herkese uygulanabilecek oldukça başarılı bir tedavi yöntemidir.

İmplant tedavisi 18 yaşını doldurmuş ve diş kemiği gelişimini tamamlamış herkese uygulanabilecek oldukça başarılı bir tedavi yöntemidir. İmplant tedavisi sayesinde hastalar adeta kendi dişlerini kavuşmuş gibi olurlar. İmplant tedavisi diş köküne ufak titanyum vidaların takılması ile yapılır ve bu vidalar diş kemiğine kaynadıktan sonra adeta diş kökü görevini alır. İlk implant yaklaşık 35 sene önce takılmış ve hala o kişinin ağzında sağlam şekilde durmaktadır. Bu örnekten de anlayabileceğimiz gibi implant oldukça uzun ömürlü ve sağlam bir tedavi yöntemidir. Son zamanlarda Türkiye’de de tercih edilme oranı fazlası ile artmıştır. İmplant fiyatları ise oldukça yüksek seviyelerde dolaşmaktadır.

İmplant tedavisi 18 yaşını doldurmuş ve diş kemiği gelişimini tamamlamış herkese uygulanabilecek oldukça başarılı bir tedavi yöntemidir.Neyseki son dönemlerde teknolojinin ve tıbbın gelişmesi ile birlikte fiyatlarda düşüş yaşansada yeterli düşüşün olduğunu söylemek çok zor. Türkiye’de tek diş implant fiyatları 1000 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir. Birçok diş tedavisinde sigorta tedavileri karşılamasada implant tedavisinde sigorta çok özel şartlarda ücretleri karşılamaktadır. Ancak bunun için heyet raporu vs. almanız gerekmektedir. Bununla birlikte de birçok prosedürü halletmeniz şarttır. İmplant fiyatları arasındaki farkların önemli bir nedeni de her tedavide olduğu gibi doktor ve klinik kalitesidir. İmplant tedavisi oldukça yararlı ve iyi bir tedavi yöntemi olsada fiyatlarının çok yüksek olması gelir seviyesi yüksek olmayan insanların bu tedavi yöntemini tercih etmelerinin önünde bir engel olarak duruyor. Bu nedenle kendi dişlerinize iyi bakmanızda fayda vardır çünkü o dişleri geri kazanabilmek için implant tedavisine tonlarca para verebilirsiniz. Özellikle küçük yaştan itibaren çocuklarınıza diş bakımı konusunda gerekli bilinci oturtmalısınız. Çünkü diş bakımı konusundaki hassasiyet ne kadar küçükten başlarsa o derece devam etmektedir.

Aksi takdirde diş sağlığına dikkat etme konusundaki hassasiyet ancak dişlerde sorunlar oluştuktan sonra ortaya çıkıyor. İmplant fiyatları arasındaki farkları yazımızda anlattık. Bu kadar büyük farkların önüne geçebilmek için devlet her sene sabit fiyat uygulamasını hayata geçireceğini belirtsede bugüne kadar gerçekleştirildiğini söylemek pek mümkün değildir. Bu nedenle birçok farklı yerde farklı fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*