İstanbul’da Denize Girilecek En Güzel Yerler

istanbulda gezilebilecek yerler, istanbulda nereler gezilebilir, istanbulda neresi gezilmeli

İstanbul’un kalabalığından sıkılıp stresini Marmara’nın serin sularında atmak isteyenler için İstanbul’un denize girilecek en güzel yerlerini araştırdık. Özellikle de iş hayatının yoğun temposundan fırsat bulamayanların, tatile çıkamayanların oldukça işine yarayacak bu listede oldukça güzel plajlar derlenmiştir.

  1. Rumeli Kavağı

Sarıyer’in en güzel noktalarından biri şüphesiz ki Rumeli Kavağı’dır. Hem güzel manzarası hem de denize girilecek alanlarının çeşitli olması sebebiyle insanların en çok tercih ettiği plajlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda buranın midyesi ve inciri de oldukça meşhurdur. Gitmişken Midyeciler Çarşısı’nda midye yemeyi unutmamalısınız.istanbulda gezilebilecek yerler, istanbulda nereler gezilebilir, istanbulda neresi gezilmeli

  1. Poyrazköy

İstanbul Boğazı’nın Karadeniz’e bağlandığı Poyrazköy sahili gerek kumsalı gerekse de deniziyle oldukça dikkat çeken yerlerden biridir. Poyrazköy plajı küçük bir kumsala sahip olsa da oldukça temiz bir kumsalı vardır. Ayrıca burada Kadınlar Plajı’nın olması da büyük tercih nedenlerinden biri olmaktadır. Burada 2 ayrı mesire alanı da yer almaktadır. Dilerseniz balık tutabilir, piknik yapabilirsiniz.

  1. Kilyos

Avrupa Yakası’nda yer alan Kilyos, Sarıyer’in biraz ötesinde bulunmaktadır. Burada halk plajına ek olarak özel plajlar da yer almaktadır. Ayrıca tatil günlerinde, hafta sonlarında sık sık etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır. Çeşitli konserler ve festivallere rastlamak mümkündür. İstanbul’un en güzel plajlarından biridir.

  1. Florya

Eski Florya olarak da bilinen bu plaj yaklaşık 800 metrelik bir uzunluğa sahiptir. Tren İstasyonu’nun hemen karşısında yer alan bu plajda şemsiye ve şezlong kiralayarak denize girebilirsiniz. Plaj voleybolu oynama imkânı da sağlayan bu plaj oldukça güzel olanaklara sahiptir. Buraya ulaşmak için Bakırköy’den kalkan Florya otobüslerine ya da Yeni Bosna’dan kalkan dolmuşları kullanabilirsiniz. Üstelik plaja girmek ücretsizdir.

  1. Arnavutköy Yeniköy Sahili

Arnavutköy, Karadeniz’e en yakın olan ilçelerden biridir. Plaj uzunluğu yaklaşık olarak 400 metredir ve çok güzel, temiz bir kumsala sahiptir. İstanbul’da denize girilebilecek en sakin, huzurlu noktalardan biridir. Plaja giriş ücreti bulunmamaktadır ancak plajdaki şemsiye, şezlong ve duş igib olanaklardan yararlanmak için ücret ödemek durumundasınız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*