Kadın Cinayetinin Son Bulduğu Bir Dünyaya Uyanmak Dileğiyle…

kadın cinayeti, kadın cinayeti sonu

Bir gün bile geçmiyor, bir kadının öldürüldüğü, tecavüze uğradığı, şiddete uğradığı haberlerine gözlerimizi açmayalım. Kendimizden korkmaktan, kızlarımıza korku duymaktan, anneler-kız kardeşlerimiz-arkadaşlarımızdan korkmak ve üzüntü duymaktan bıktık.kadın cinayeti, kadın cinayeti sonu

Kendilerini kadının sahibi olarak gören ve her konuda doğru sahibini görenlere soruyorum ?????

Yakamız şimdi olsun…. Babası, erkek kardeşi veya küçük erkek kardeşi, çocukken, odası olmayan kocasının, amcasının, amcasının ve kocasının onurunu beklemesi gereken bir varlık mıdır? evlendiğinde tapusu var mı ????

Saçlarınız kapalıysa, size dokunur, açsa, boyarsa size dokunur, çizilirse size dokunur, sizi bu kadar cesur kılan şey ?????

Pantolon giyip giymediğini kontrol etmek mi, yoksa etek giymek mi, elinizdeki metrenin uzunluğunu ölçmek sizin işiniz mi? Kimsin?

Evden çıkmalı mı? Çalışmalı mı? Yalnız mı sürmeli? Hangi işleri yapabilir? Para kazanabilir mi? Bir erkekle konuşabilir mi? Konuşursa onurunu kaybedecek mi?

Ne zaman evlenmeli Kiminle evlenmeli? Ne zaman çocuk sahibi olunursa ne yapmalı?

Düğün elbisesine gidip bir örtü ile girebilmesi için babasının evinden gönderildiğini unutmamalı ve dul kalmışsa, onur sorunu kocası lanet olsun ya da döverdi, aldattı ve onursuz, oturup beklemeli mi?

Evlenmeden babasının (???) evinde, evlendiğinde kocasının (???) evinde ağzını açıp herhangi bir konuda fikir beyan edebilir mi?

Akşam yemeği masaya on dakika geç geldiği için dövülebilir miydi, kuma çıkmayı reddetti ve kocasıyla aynı partiye oy vermedi ???

Ne yapmaya çalışıyorsun?????

Aranızda, kadınları öldükten sonra bile yalnız bırakmayan, ölülerinin ardında konuşabilen kadınları saptıranlar var… ..

KİMSİN? Sen ne olduğunu sanıyorsun

Bu sapkın fikirlere sahip olanların sadece erkekler olduğunu düşünmeyin. Topluma dahil olursanız ve gözlem yaparsanız, birçok kadının yukarıdaki sapkın fikirleri de desteklediğini görebilirsiniz. Diğer kadın değil, kadına karşı olmayı seçen diğer kadınlar siz misiniz? Seni hiç tanımıyor, anlamıyorum.

Sizlere rağmen buradayız, hayatlarımız hakkında kendi kararlarımızı vermek için, size rağmen yaşamaya devam edeceğiz. Biz kimsenin malı değiliz… Bizi korkutamaz veya yılmaz mısınız? Üreyerken, sesimizi duyurdukça, kendimizi yükseltiriz ve var olduğumuzu söylemeye devam ederiz, azalırsınız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*