Kan Grubuna Göre Diyet Yöntemi

kan grubu diyeti, kan grubuna göre diyet, diyet yapmada kan grubunun önemi

İnsanların denediği zararlı, zararsız birçok farklı diyet yöntemi bulunmaktadır. Bunların aksine kan grubuna göre diyet; kan grubunuza göre ve değerinize göre besin tüketmeniz ile yapılan diyet yöntemidir. Daha önceden yapılan araştırmalara göre size lazım olan, grubunuza göre besinler seçilir ve bu sayede düzenli tüketimini yaparak zayıflama şansına sahip olabilirsiniz.kan grubu diyeti, kan grubuna göre diyet, diyet yapmada kan grubunun önemi

Kan Gruplarına Göre Diyetler

Öncelikle her kan grubu için aynı besinler tüketilebilir, fakat bu besinlerin göstereceği reaksiyonlar kan grubunuza göre değişiklik göstermektedir. Kan grubuna göre beslenme bu yüzden etkili bir yöntem olabilir. Bulunan gruplara göre besin sistemi;

A Grubu Diyeti: Birçok kimsenin ayaküstü diye tabir ederek tükettiği besin, A grubu için yararlı bir beslenme yöntemi değildir. Bu tür beslenme çeşidi genel olarak herkese zararı olsa da, A grubu daha çok etkilenmektedir. A grubu diyeti için et tüketiminin en aza indirmek ve hafta da 2 – 3 kez de balık tüketimini sağlamak doğru olacaktır.

B Grubu Diyeti: Uygun diyet sistemi b grubu için sağlandığın da uzun yıllar sağlıklı bir yaşam sürme ihtimalleri yüksektir. B grubunda bulunan kişilere kilo aldıran besinler; mercimek, fındık, mısır, buğday ve susam gibi besin tüketimleridir. B grubu diyeti için az ve sık beslenmek daha faydalı bir yöntem olacaktır.

AB Grubu Diyeti: Beslenme sistemine dikkat etmesi gereken en önemli kan grubudur. A ve B grubu için ayrı ayrı faydalı olmayan besinler, AB grubu için de hepsini geçerli kılar. AB grubu diyet için spor en etkili yöntemler arasındadır. Haftada en az 2 – 3 saat bisiklet sürmek, dans etmek veya yüzmek gibi aktiviteler AB kan grubu için sağlıklı vücuda kavuşmasını sağlayacaktır.

0 Grubu Diyeti: 0 kan grubunda bulunan kimseler, yağsız ve kimyasal madde barındırmayan besinleri tüketmesi daha  yararlı olacaktır. 0 Grubu diyeti için kırmızı et ve balık tüketimi her zaman kilo oranınızı korumaya yardımcı olmaktadır.  Tahıl ürünlerini de en aza indirgediğiniz de sağlıklı bir şekilde zayıflamaya doğru geçebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*