Kedinizin Sizi Gerçekten Sevmesinin 10 Yolu

kedilere kendini sevdirme, kediler insanları nasıl sever, kediler ve ilişki kurma

Kediler harika evcil hayvanlardır ancak bazen, özellikle havlayan rakiplerine kıyasla, sevgilerini kazanmak için çok çabalamamız gerekir. Bir kedinin sevgisini kazandığınızda ise çabalarınıza değer çünkü kediler sahipleriyle ömür boyu bağ kurarlar ve sevgilerini göstermek için kendilerine özgü ama güzel yolları vardır. Kedinizle ilişkinizde canımlı cicimli bir noktaya hala gelemediyseniz, bu önerilerimize bir şans verin.kedilere kendini sevdirme, kediler insanları nasıl sever, kediler ve ilişki kurma

  1. Onu iyi besleyin

Ona her zaman kaliteli ve iyi mama temin ettiğinizden emin olun. Ayrıca her sabah ona bu güzel mamayı verenin siz olduğunu anlamasını da sağlayın. Onun iyiliği için çalıştığınızı görmesi aranızdaki bağı artıracaktır.

  1. Ödül mamalarını eksik etmeyin!

Size ısınmasını sağlamak için ödül mamalarını kullanmanın bir zararı yoktur.

  1. Sihirli kelime: Kedi otu

Kediler “kedi nanesi” olarak da bilinen bu otu gerçekten çok severler ve bu fantastik hediyenizi karşılıksız bırakmazlar.

  1. Kedi şarabı!

Gerçekten böyle bir şey var ve tıpkı insanlarla olduğu gibi kedilerle bağınızı da güçlendirebilir.

  1. Size sokulduğunda bu fırsatı kaçırmayın

Köpeklerin aksine kediler her zaman insanlara sokulmayı ve sarılmayı sevmeyebilir. Öte yandan, bunu yapmak istediklerinde mutlaka size belli edeceklerdir. Bu fırsatı kaçırmayın ve size sokulduğunda hazır olup karşılık verin.

  1. Sinyalleri öğrenin

Nasıl ki size sokulmak istediğinde bunu belli ediyorsa, kediniz kucaklaşma zamanının bittiğini de belli edecektir. Bu sinyalleri öğrenin, doğru yorumlayın ve saygı duyarak onu rahat bırakın.

  1. Sevdiği oyuncakları öğrenin ve onunla oynayın

Oyuncak fare, ip oyunları, lazer ışığı, bunlar bir kedi için saatlerce eğlence sağlayabilir ve birlikte oynamak bağ kurmanın en iyi yollarından birisidir.

  1. Evi temiz tutun

Kediler kendilerini çok temiz tutarlar ve yaşadıkları alanın da temiz olmasını isterler. Temiz bir ev kedilerin de mutlu olduğu bir evdir.

  1. Kedi masajı

Kediler onlara masaj yapılmasını sever. Özellikle sırt, boyun, baş ve göbek bölgelerinin okşanmasından hoşlanırlar. Onları kızdırmadan, nazikçe fiziksel yakınlık kurabilirsiniz.

  1. Ona alan bırakın

Onu sevdiğinizi gösterin ancak her an yanında olmaya ya da müdahale etmeye çalışmayın. Zaman zaman onu rahat bıraktığınızda kediniz sizi daha da çok sevecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*