Lazer Destekli Erkek Meme Küçültme

meme küçültme, erkeklerde meme küçültme, lazerli erkek meme küçültme ameliyatı

Erkeklerde memenin sarkmasına yol açan çok çeşitli faktörler mevcuttur .Kişiyi bu sorundan kurtarmak için büyük kesilerle yapılan genel uygulamaların aksine Enjoylifeplast  doktorları, hastaya büyük konfor sunan, laser lipoliz yöntemini kullanmaktadır.

Lazer destekli Erkek meme küçültme ameliyatlarında, ilgili bölgeye özel Laser cihazı  kullanılarak göğüsteki yağ dokusu  eritirlip, alınırken aynı zamanda başka bir lazer cihazı ile cilt gerilmektedir.Hasta kısa sürede iyileştiği gibi herhangi bir ameliyat izine  de sahip olmaz.meme küçültme, erkeklerde meme küçültme, lazerli erkek meme küçültme ameliyatı

SIKÇA SORULAN SORULAR

1-Klasik Jinekomasti ameliyatı ile Lazer destekli erkek meme küçültme ameliyatının farkı nedir?

Lazer destekli Erkek Meme Küçülmenin diğer jinekomasti ameliyatlarına göre  en büyük avantajı; memede cerrahi olarak hiçbir kesi yapılmaması ve meme dokusunun kesilerek çıkarılmamasıdır.Meme altında  açılan 1 mm lik küçük bir noktadan  lazer aleti  ile girilerek meme içindeki fazla yağlar eritilir, alınır ve yine başka bir lazer cihazı yardımı ile deri gerilir. Bu sayede kişi klasik jinekomasti ameliyatlarının yapılış şekilinden  kaynaklanan ameliyat izlerine sahip olmaz. Bir diyer avantajı ise lokal anestezi ve sedasyon altında gerçekleştirilebilmesidir. Bu sayede, ameliyat  çok ileri yaşlardaki hastalarda dahi güvenle uygulanabilir.

2- Lazer destekli Erkek meme küçültme ameliyatı güvenlimi?

Bu uygulamaların hepsi FDA onaylıdır , Amerikan sağlık servisinin (FDA) yapılmasına izin verdiği uygulamalar olmaktadır ve hiçbiri tarafımızdan  geliştirilen prosedurler değildir.FDA koyduğu regulasyonlar sayesinde insan sağlıgını destekleyen ve koruyan bir kurumdur.

Hastanemizde kullanılan lazer cihazları herbiri kullanılacağı vücud bölümüne gore farklılık arz eder.Her bölge için farklı cihaz kullanılırken aynı zamanda her hasta için farklı başlık kullanılmaktadır. Bunun sterilizasyon için önemi büyüktür. Herbir hasta için özel olarak kullanılan her  başlık, barkot sistemi sayesinde, cihazin üzerindeki yazılım ve dolayısı ile cihazın amerikadaki merkezi tarafından kontol edilir. Bu başlık aktive  hale getilirdikten sonra kullanılsın veya kullanılmasın belli bir sure sonra of hale dönüşür. Kullanılan bu sistem  oldukça maliyetlidir. Aynı zamanda  hastaya verilen değer , sterilizosyona verilen önemin de  ne kadar fazla olduğunun göstergesidir. Yine hastaya duyulan saygıdan ötürü bu cihazların her biri, her 2 yılda bir upgrade edilir.

3- Operasyondan kaç gün sonra iyileşir ve işe dönebilirim?

Klasik yöntemde yapılan Erkek Meme küçültme operasyonunda 1 ay olan iyileşme süresi, kullanılan ileri lazer teknolojisi sayesinde 1güne düşürülmüştür.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*