MAKYAJ NASIL YAPILMALI MI?

makyaj püf noktaları, makyajın doğru yapılışı, doğru makyaj yapımı

Makyaj artık günlük hayatımızın rutin işleri arasına girmiştir. Makyaj bakım ve güzelliğin bir sembolü haline gelmiştir doğru bir makyajla hem ciltteki kusurları kapatabilir hem de daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bu ihtiyaca yönelik bir, çok firma birçok bakım ürünü ve makyaj ürünü üreterek insanların hizmetine sunmuştur. Önemli olan ise size en uygun renk tonlarını kullanılmasıdır. Makyaj uygulamak kadar makyaj malzemelerinin kalitesi de çok önemlidir mesela; kalitesiz bir makyaj ürünüz cildinizde önemli problemler yaratabilir ve ya ciltte güzel durmaz sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Makyajın en önemli parçası ise fondötendir fondöten seçimi konusunda da bazı noktalara dikkat etmeniz.makyaj püf noktaları, makyajın doğru yapılışı, doğru makyaj yapımı

MAKYAJ YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Fondötenlerinizi uygularken şunlara dikkat etmemiz gerekir; öncelikle yüz renginize göre bir renk seçimi yapın ve aldığınız fondötenin ise kaliteli olmasına dikkat edin kalitesiz bir fondöten sizde alerji yapa bilir kullanacağınız aparatların temiz olmasına dikkat edin. Çünkü fırça ve sünger temiz değilse yüzde akne ve sivilce oluşturur, çok kalın tabaka halinde değil ince bir şekilde sürün, göz çevresine sürmekten kaçının çünkü göz çevresine sürülürse kırışıklıkların artmasına neden olacaktır. Göz çevresine fondöten yerine aydınlatıcı kullanmanız daha sağlıklı olacaktır, yüzde bulunan tüylerin iniş yönüne sürün ters yönde uygularsanız yüzde dalgalanmalar olacaktır bu yüzden yüz daha yaşlı gözükebilir. Makyaj ürünlerini çok kullanan biriyseniz, cilt temizliğine iki kat dikkat etmeniz gerekir makyaj kalıntıları akne ve sivilce oluşmasına neden olur.

Makyaj konusunda bir önemli detay da rujlardır. Yine sizin renginize gidecek en uygun ruj seçimini yapın ruj seçimi yaparken de rujların kalıcılığına dikkat edin. Çok ucuz ve piyasada kullanılan rujlardan kaçının dudakta uçuk kuruma, çatlama yapabilirler. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise far seçimidir far gözleri büyük ve çekici yapar far renginde ise ruj renginize, kullanacağınız kıyafet rengine göre seçmelisiniz çünkü ruj renginizden ya da kıyafet renginizden çok farklı bir renk seçerseniz gösterişli ve havalı olmaktan çıkar rüküş bir görünüm katar. Göz kalemlerinde ise ne çok sert ne çok yumuşak olmayan ve akmayan kalemleri tercih edin sert bir kalem göze zarar verir kaşıntı kızarıklık yapabilir çok yumuşak bir kalem ise rengin gözden akmasına neden olacaktır Makyaj bütünü ise fondöten, far, ruj, göz kalemi, allık gibi makyaj malzemeleri ile makyajınızı tamamlayıp hoş ve şık görünüme sahip olabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*