Masalların Gerçek Sonları

masalların sonu, masalların bilinmeyen sonları, masalların masum olmayan sonları

Masallar çocukken hepimizin okuduğu ya da ailemizin bize okuduğu hep mutlu sonla biten edebi türdür. Fakat birçok masalın aslında geçmiş dönemlerde yetişkinler için yazıldığı ve sonlarının genellikle korkunç bittiği de bir gerçektir. İşte bazı masalların gerçek sonları.

Uyuyan Güzel

Masalın gerçeğinde kral güzel kızı izler ve bu izleme sonucunda ona sahip olduğunu hayal edip en sonunda da tecavüz eder. Bunun sonucunda uyuyan güzel iki çocuk doğurur ve çocuklardan teki annesinin parmağını emerken onu uyutan keten parçasını çıkarır ve uyuyan güzel kendisini bu halde bulur.masalların sonu, masalların bilinmeyen sonları, masalların masum olmayan sonları

Kırmızı Başlıklı Kız

Masalın orijinalinde aslında sadece kurt vardır ne büyükanne ne de avcı bulunmaktadır. Ormanda tek başına gezen ve yabancılarla sürekli iletişim kuran kızı en sonunda kurt yer.

Hansel & Gretel

Aslında bu masalın bilinen hali de pek bir korkunçtur. Fakat orijinalinde çocuklar direkt şeytanın evine düşerler. Şeytan onları keseceği zaman bir yolunu bulup kurtulup üstüne gırtlağını kesip oradan kaçarlar.

Fareli Köyün Kavalcısı

Bilindiği üzere bilinen versiyonunda kavalcı kaval çalarak fareleri köyden uzaklaştırıp sonrasında köy halkından parasını istediği zaman parasını vermiyorlardı. Bunun üzerine kavalcı da çocukları kaval sesleriyle bir mağaraya kaçıyor ve parasını aldığı zaman çocukları serbest bırakıyordu. Fakat orijinalinde kavalcı parasını almadığı zaman çocukları kaval sesiyle bir dereye götürüyor ve onların hepsinin boğulmasını izliyordu. Sadece topal bir çocuk diğerlerinin hızına yetişemediği için kurtuluyordu.

Kurbağa Prens

Orijinalinde kurbağa, prensesten sürekli bir şeyler istemektedir. Bu istekleri gönülsüz olarak yerine getiren prenses en sonunda kurbağanın sevişme istediğine sinirlenip onu duvara fırlatır ve kurbağa bir prense bu şekilde dönüşür.

Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler

Masalın orijinalinde kötü kalpli kraliçe Pamuk Prenses’in sadece kalbini değil aynı zamanda yemek için akciğer ve karaciğerini de ister. Sonrasında ormanda ölü olarak gördüğü prensesi atına alan prensin atının terkisinde prenses kendine gelerek uyanır. Bunun sonucunda kötü kraliçeye de kızgın demirden ayakkabı giydirilir ve ölene kadar dans ettirilir.

Külkedisi

Orijinalinde üvey kardeşlerini yaptıkları tüm kötülüklere rağmen affeden Külkedisi masalın orijinal halinde onları affetmez. Kendisi lüks bir hayat sürerken üvey kardeşler kör bir şekilde dilencilik yapar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*