Meme Büyültme Operasyonu

meme büyütme ameliyatı yaptırma, meme büyütme operasyonu

Kadınların yeniliğe açık olduğundan kendilerini yenileme cesaretleri daha fazla olup göğüslerinin değişiklik istemesi konusunda da atak davranırlar. Meme dokusunun yeteri kadar gelişmemesi, gelişmiş olan meme dokusunun kilo alıp verme ile veriminin küçülmesi sonucu büyültme operasyonu yapılır. Göğüsleri küçük olan kadınlar  meme büyültme operasyonu ile göğüslerini büyültebilir. Kadınların yaşlanma, hamilelik, yer çekimi gibi nedenlerle göğüsleri de hafif bir sarkma yaşayan kadınlar meme protezleri ile göğüslerini dikleştirebilir. Bu bazen de isteğe bağlı olarak yapılır. Esas olan büyültme üzerine yapılan operasyondur.meme büyütme ameliyatı yaptırma, meme büyütme operasyonu

Meme büyütme ameliyatlarında hastanın var olan meme dokusu, şekli, ölçüleri ve hastanın ulaşmak istediği ölçü göz önüne alınarak birlikte değerlendirme yapılır. Hastanın bireysel özellikleri öncelikte buna göre yapılan bu planlama sonrasında da hangi tip, hangi boyut protez uygun olduğudur. Bu hali ve bu protezin hangi seviyeye yerleştirilmeye uygun olduğuna uzman doktor tarafından karar verilir.

Bu işlem estetik bir işlem meme büyültme operasyonu olmasına rağmen gerçekleştirilirken dikkate alınması gereken bir takım tıbbi kurallar bulunmaktadır. Bu nedenle bireyin istekleri dikkate alınsa da ameliyatın başarılı olması ve doğal sonuçlar elde edilmesi için plastik cerrahlar tarafından öncelikle göz önünde tutulur. Her ameliyatta olduğu gibi hasta güvenliği ve tüm dünyada takip edilen tıbbi kurallar cerrahlar ve hastane kadar hastalar için de çok önemlidir. Operasyon sonrası enfeksiyona karşı da bazı tedbirleri almanız gerekir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*