Meme Büyütme Ameliyatı Süreci

meme büyütme süreci, meme büyütme ameliyatı, meme büyütme operasyonu

Bayanların zaman içerisinde sarkma sorunu ile karşı karşıya kalmaları ya da doğuştan küçük olması gibi nedenlerle başvurdukları meme büyütme ameliyatında işinin uzmanlarına danışmak daha sağlıklı ve uzun süreli sonuçlar almak için şarttır. Yapılan çalışmalar ve tıp ile teknolojinin paralel bir şekilde gelişmesi sayesinde sahip olmak istediğiniz meme boyutu ile sahip olmanız gereken meme boyutu karşılaştırılabilir ve uzman doktorların vereceği bilgiler ile bu ameliyat hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.meme büyütme süreci, meme büyütme ameliyatı, meme büyütme operasyonu

En sık yapılan cerrahi operasyon

Profesyonel meme büyütme ameliyatı diğer estetik operasyonlar arasında en sık yapılan olarak anılmaktadır. Bu ameliyatta bayanların sahip oldukları meme boyutunun artırılması amaçlanmaktadır. Daha dolgun ve göze daha hoş gelen göğüslere sahip olmak için bayanların sıklıkla başvurduğu bu yöntem ile göğüs bölgenize yerleştirilecek silikon ya da protez ürün zaman içerisinde göğsünüze uyum sağlayacak ve daha iri göğüslere sahip olacaksınız. Memelerinin büyüklüğünden hoşnut olmayan bayanların gönül rahatlığı ile başvurabileceği bu yöntemde ya memenin alt kısmından yapılacak kesik ile ya da koltuk altından yapılacak kesik ile söz konusu protezlerin yerleştirilmesi mümkün olmaktadır. Her iki durumda da yara izinin görünürlüğü zaman içerisinde azalacak ve 6. aydan sonra büyük ölçüde görünemez bir yara halini alacaktır. Herhangi bir aksaklık olmaması durumunda 1 buçuk saat civarında süren bu ameliyat sonunda hastanın evine gitmesinde herhangi bir mahsur yoktur.

Koruma ve kontrol yöntemleri

Oldukça etkili bir operasyon olan profesyonel meme büyütme ameliyatı sonrasında hastanın kendini fiziksel olarak bazı durumlardan koruması ve kontrolleri aksattırmadan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Söz konusu koruma yöntemlerinden en önemlileri 1 hafta kadar ağır eşya kaldırmamak, bir yere uzanmaya çalışmamak ve kolumuzu zorlamamaktır. Bununla birlikte ütü yapmak ya da evi süpürmek gibi eylemlerden de uzak durulması gerekmektedir. İyileşme sürecinde kaçınılmaz olarak kimi zaman sızlama kimi zaman da hissizlik durumu ile karşı karşıya kalınabilir, bu olağandışı bir durum değildir. Burada önemli olan vücudu zorlamamak ve göğüs bölgesine sert darbe almaktan çekinmektir. Aynı zamanda bayanların ameliyat sonrasında uzman doktorun öngördüğü süre boyunca sporcu sutyeni takması da memenin daha iyi bir görünüm kazanması için zorunludur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*