Metal Diş Tellerine Son!

görünmez diş teli kullanımı, görünmez diş teli ne zaman kullanılır, görünmez diş teli kullanma nedeni

Birçok kişi doğuştan veya sonradan gelişen sorunlar ile birlikte dişlerinde çapraşıklık, eğrilik, konum bozukluğu veya ayrıklıklardan şikayetçi olmaktadır. Dişlerimiz estetik görünümümüzü oldukça etkilediği için dişlerde yaşanan bu sorunlar ise kişilerde gülmeye çekinme ve hatta konuşmaya bile çekinme gibi davranışlara neden olmaktadır. Eğer siz de dişlerinizde bu sorunları yaşıyorsanız diş teli kullanarak bu dişlerinizden kurtulabilir ve tedavi görebilirsiniz. Ancak diş telleri bundan 30 yıl öncesinde geliştirildiği için metal olarak geliştirilmiş olup dişlerde estetik görünümde kötü bir görünüm yaratmaktadır. Bu nedenle artık estetik görünümü önemli olan kişiler için görünmez diş teli tasarlanmış olup dişlerinizde estetik anlamda kötü bir görünüm oluşmadan sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz.görünmez diş teli kullanımı, görünmez diş teli ne zaman kullanılır, görünmez diş teli kullanma nedeni

Estetik görünümünüz bizler için önemli

Dişlerimiz gerek konuşurken gerekse de gülümserken oldukça önemlidir. Gülümsediğimizde ve konuştuğumuzda ortaya çıkan dişlerimizin çapraşık veya ayrık durmasını kimse istemez. Bu nedenle artık bu sorunları yaşayan birçok kişi estetik görünümünü düzeltmek amacı ile diş telleri kullanmaktadır. Eğer diş tellerinin metal görünümünden de rahatsızlık duyacaksanız görünmez diş teli yaptırabilirisiniz. Şeffaf diş teli olarak bilinen bu diş telleri genel olarak bakıldığında 3 çeşittir. Şeffaf braket, lingual ortodonti ve şeffaf plak olarak ayrılan bu diş telleri arasından en çok bilinen ve tercih edilen ise şeffaf plaktır. Dişlerinizde estetik bir kaygı yaşamanıza gerek kalmadan sağlıklı dişlere kavuşmanıza yardımcı olan bu diş tellerinden oldukça memnun kalacaksınız.

Ağız ve diş sağlığına dikkat

Diş ve ağız sağlığı bizler için oldukça önemli olup hem bedensel sağlığımızı hem de dış görünümümüzü oldukça etkilemektedir. Çapraşık ve eğri dişlerde diş temizliği de daha güç olduğu için diş çürümelerine çok daha sık rastlanılmaktadır. Bu nedenle bu dişlerin diş telleri yardımıyla ortodontik hareketler sağlanarak sağlıklı ve düzgün dişlere dönüştürülmesi gerekir. Eğer siz de diş tellerinizin metal görünümünden kaygı yaşayacaksanız görünmez diş teli kullanabilirsiniz. Dişlerinizde bir süre kalarak tedavinizi sağlayacak olan bu şeffaf diş teli estetik anlamda kötü bir görünüm yaratmamakla birlikte dişlerinizi düzgün bir şekle getirecek ve siz de daha sağlıklı gülümseyeceksiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*