Moto Kurye Kime Denir?

moto kurye kimdir, moto kuryenin görevleri, moto kurye kime denilmektedir

Bir yerden bir yere motosikletle zarf paket taşıyan kişilere moto kurye adı verilmektedir. Bu işi yapabilmek için bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Öncelikle A2 sınıfı ehliyet sahibi olunması, en az ilkokul mezunu olunması, kişinin elinin ayağının tutması, görme veya işitme konusunda ciddi sıkıntıların bulunmaması ve düzgün bir Türkçeye sahip olunması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan ve iyi bir şekilde motosiklet kullanan kişiler moto kurye olarak ilgili firma veya şirketlerle anlaşarak çalışabilmektedir.moto kurye kimdir, moto kuryenin görevleri, moto kurye kime denilmektedir

Bu alanda hizmet vermekte olan firma ve şirket sayısı özellikle son dönem hayli artış göstermektedir. Özellikle kalabalık ve büyük şehirlerde bu işe hayli rağbet gösterilirken; bu işten sağlanacak olan kazanç kişinin performansına ve çalışacağı bölgeyi ne kadar bildiğine göre değişmektedir. 2 farklı kazanç sisteminin kurye olarak çalışacak olan kişilere bu alanda sunulmaktadır. Öncelikle firmanın veya şirketin vereceği düzenli maaş üzerinden kazanç sağlanabilir. Tabi bu maaş da yine kişinin performansına bağlı olarak değişmektedir. Bunun yanı sıra; moto kurye olayında % 50 olarak adlandırılan sistemle de bu işten kazanç sağlanabilir. Bu sistemde de 2 farklı kazanç sağlama yöntemi bulunmaktadır. Öncelikle motosikletin kime ait olduğu konusu bu alanda önem taşımaktadır. Eğer motosiklet firmaya veya şirkete ait ise; kişinin yaptığı her iş üzerinden % 35 veya % 40 kazanç kişiye teslim edilir. Motosiklet kuryelik yapacak olan kişiye ait ise; kişi yaptığı her işten % 50 kazanç sağlayabilmektedir. 2 farklı sistemin bu alanda kişilere sunulması; bu işi yapacak olan kişilerin karşılarında çeşitlilik görebilmeleri adına öneme sahiptir. Bu sayede kişi istediği sistemle bu işi yapabilir, bu işten kendi performansı ölçüsünde kazanç sağlayabilir.

Eğer bir bölgeyi iyi bir şekilde tanıyorsanız; bu işte çabukluğunuzu konuşturabilir ve yüksek gelir elde edebilirsiniz. Genel olarak 08.00 – 17.00 saatleri arasında çalışan moto kuryeleri; % 50 kazanç sisteminde motosikletin kendilerine ait olması durumunda 2.000 TL gelir elde edebilmektedir. Motosikletin şirkete ait olması durumunda 1.800 TL gelir elde edilebilir. Düzenli maaş sistemiyle çalışanlara ise şirket tarafından sigorta yapılmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*