Nasırdan Kurtulmanın Yolları

nasır nasıl tedavi edilir, nasıl tedavisi yapımı, nasırdan nasıl kurtulunur

Bir kadın için güzellik bir bütündür. Ve yüz, eller, ayaklar, her şey… Ama kadınlar bakımlarını genel olarak yüzlerine yaparlar belki ellerine de ama ayaklarına yeterince önem vermezler. Oysa bir kadın için ayaklarda önemlidir. Ayaklarına bakmayan kadın, bir açık ayakkabı giymeye dahi cesaret edemez. Koca yaz geçer biter ama bir açık ayakkabı dahi giyemez. Ayakların zarafeti de ellerin zarafeti kadar önemlidir. Hele, birde ayak nasırları en kötüsüdür. Kaba durur, çirkin durur.nasır nasıl tedavi edilir, nasıl tedavisi yapımı, nasırdan nasıl kurtulunur

Nasır birçok bölgede oluşabilirken neden ayak dersiniz? Ayaklar  bütün gün sizin tüm bedeninizin ağırlığını üzerinde taşımaktadır. Sürekli üstüne baskı halinde olan ayaklar zamanla nasırlaşmalar olur. Birde kapalı bir ayakkabının içinde olunca durum facia olmaktadır. Ayaklarınızın nasır olmaması için sık sık ayaklarınızı dinlendirmelisiniz. Yazın ise açık ayakkabı giymelisiniz. Hava alan ayaklarınızda nasır oluşumu az da olsa engellenebilecektir. Tabi ki en büyük sebebi yorgunluktur. Bu nedenle olabildiğince ayaklarınızın üzerinde durmayın. Ancak iş işten çıktıysa ve ayaklarınız nasırlaştıysa, artık çözüm bulmalısınız. Peki, nasır tedavisini nasıl yapabilirsiniz? Nasırlarınıza kum ve deniz iyi gelecektir. Kumsalda yürüyüş yapmak da nasırlarınıza iyi gelecektir. Nasırın yumuşaması için papatya suyu kullanabilirsiniz. Kuru papatyaları kaynatmalı ve elde ettiğiniz papatya suyunda bir süre ayaklarınızı bekletmelisiniz.

Papatya suyu ayaklarınızın sarı bir renk almasına neden olabilir. Ama korkmayın, bu renk kalıcı bir renk değildir. Ayağınızı yıkayarak geçirebileceğiniz bir renktir. Ayrıca ayaklarınızı ponza taşıyla da törpüleyebilirsiniz. Bu törpü işlemini çok sert yapmamalısınız. Yumuşak yumuşak yapmalısınız. Çünkü nasır ölü derilerden oluşur. Ölü derileri cildinizden koparmak can acıtmaz ancak diri bir deriyi törpülerseniz bu canınızı yakacak. Ve daha zamanı gelmeyen altta bulunan deri meydana çıkacaktır. Bunun sonucunda ise yere bastıkça ağrı çekebilirsiniz. Bunun için yavaş ve narin törpü yapmalısınız. Tek amacınız ölü derilerden kurtulmak olmalıdır. Zamanla nasır tamamen yok olacaktır. Medikal pudralar ve mısır nişastası nasırlarınıza deva olacaktır. Ayaklarınızı güzelce yıkayıp kuruladıktan sonra ise; pudra ve ya mısır nişastasına ayaklarınızı bulayın. Son olarak da nasırlardan kurtulmuş olmanız demek, bir daha nasırla karşılaşmayacağınız anlamına gelmez. Tekrardan nasırla karşılaşmamak için ayaklarınıza iyi bakmalısınız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*