Özgeçmişi Zenginleştirme Yolları

Özgeçmişi zengin gösterme, özgeçmiş zenginleştirme yolları, özgeçmiş nasıl zengin hale getirilir

Üniversite eğitimi almak günümüzde bir işe yerleşmek için pek de önemli değildir. Çünkü önüne gelen herkes iyi veya kötü bir üniversiteye kolayca girip mezun olabilmektedir. Eğitim bu kadar basite indirgenmişken sizin gibi mezun olup da işe başvuracak kişileri ardınızda bırakmak için bir farkınızın olması gerekmektedir. Bu farkı yaratmak için özgeçmişinizi düzenlemeniz iyi olacaktır. Özgeçmiş bildiğiniz üzere kendiniz hakkında bilgi verdiğiniz, eğitim hayatınızı, kişisel durumunuzu ve bugüne kadar eğitim adına yaptığınız şeyleri yazdığınız bir hayat akış temanızdır.Özgeçmişi zengin gösterme, özgeçmiş zenginleştirme yolları, özgeçmiş nasıl zengin hale getirilir

Özgeçmişinizde ne kadar fazla farklı ve alanınız ile ilgili şey varsa özgeçmişiniz o kadar zengin hal alır. Örneğin; bir işletmenin bölge müdür yardımcılığına başvuracaksanız özgeçmişinizin sağlam olması gerekmektedir. Daha önce benzeri görevlerde yer almış olmanız, bitirdiğiniz okul, okulunuzu okurken yaptığınız stajlar, okul sonrasında çalıştığınız tüm diğer işler, katıldığınız eğitimler, katıldığınız seminerler vb. her şey özgeçmişinizi zenginleştirmektedir.

Okulunuzu okuduğunuz sırada alanınız ile ilgili yerlerde staj yapmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Okulunuzu okuduğunuz sıralarda yine okulunuzda yapılan ya da okul dışında yapılan seminer, sertifikalı eğitimler vb. gibi etkinliklere katılmayı ihmal etmeyin. Bu tür etkinlikler hem işinize, hem hayata bakışınızı etkileyecektir. Okulda verilen eğitimler bazı standartları içerdiğinden gerçek hayat ile pek fazla ilişkisi yoktur. Mesleğinizi icra etmeye başladığınızda karşınıza çıkabilecek olan şeyleri bu tür eğitimlerde edinebilirsiniz.

Yabancı dil eğitimi, kişisel gelişim için verilen eğitimlere katılmanız da yine önemlidir. Özellikle kişisel gelişim kurslarına katılmanız çok işinize yarayacaktır. İşiniz eğer pazarlama üzerine olacak ise ikna etme yöntemlerini öğrenmeniz güzel olacaktır. Bu yöntemleri gerçek hayatta uygulayarak pratiğe döküp işinizi çok daha iyi bir şekilde icra edebilirsiniz. Beden dili okuma eğitimi alırsanız karşınızdaki kişinin nasıl b ir davranış ve düşünce işince olduğunu tahmin edebilir böylece yine işinizi daha iyi bir şekilde yapabilirsiniz. Özetleyecek olursak kendinizi geliştirmek adına yapacağınız her şey özgeçmişinizi zengin kılacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*