Pedagog Hakkında Bilinmesi Gerekenler

pedagog kimdir, pedagog ne iş yapar, pedagogun görevleri nelerdir

  Pedagog hakkında bilinmesi gerekenlerin başında gelen en önemli şey pedagoglar çocuk doktoru olmamakla beraber çocuk psikolojisi üzerine eğitim almış ve hizmet vermektedirler. Özellikle anne ve babaların üzerine titredikleri çocuklarının bazı hassas dönemlerinde başvurdukları bu uzmanlar anne ve babalara ve çocuk hal ve davranışları ile ilgili en uygun bilgiler vereceklerdir. Anne ve babalar bilmelidirler ki pedagog hakkında bilinmesi gerekenlerin başında çocuk hastalığı ile ilgilenilmemektedir. pedagog kimdir, pedagog ne iş yapar, pedagogun görevleri nelerdir

Eğer ki çocuğunuzda; bağlanma sorunu, alt ıslatma, hiperaktivite sorunu, davranış bozuklukları, dikkat dağınıklığı, tırnak yeme okul ve derslerde sürekli başarısızlık ve uyumsuzluk gecikmiş dil ve konuşma sorunu, motivasyon eksikliği, ergenlerde sınav kaygısı vb sorunlarınız varsa bir uzmanla görüşmelisiniz. Pedagog hakkında bilinmesi gereken en önemli şey uzman doktor aile ve çocukla ayrı ayrı görüşmeler yapar ve tutuğu notlarla gerekli bilgileri alıp anne ve babaları doğru bir şekil de yönlendirmeye çalışırlar.anne ve babaların en hassas noktası olan evlatlarının ruh ve beden sağlığı ile ilgili her sorunun aile içinde de huzursuzluğa yol açtığı bilinmeli ve onu bilgiler doğrultusunda hareket edilmelidir.

Eğer sizinde çocuğunuzda bahsettiğim sorunlar veya daha fazlası varsa bir pedagogla görüşüp beraber adımlar atarak sağlıklı çocuklar yetiştirmenizde fayda var. Unutulmamalıdır ki pedagog hakkında bilinmesi gerekenlerin başında pedagoglar çocuk doktoru değil çocuk psikolojisi ve gelişimi uzmanıdır. Sizde anne ve baba olarak çocuğunuzda davranış bozuklukları ve psikolojik rahatsızlıklar olduğunu düşünüyorsanız bir pedagog desteği almalısınız. Çocuklarınızla birlikte mutlu bir yaşam dileriz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*