Profesyonel Hiperaktive Tedavisi

hiperaktive tedavisi, hiperaktive tedavisi nasıl yapılır, hiperaktive tedavisi kimlere yapılır

Hiperaktive tedavisinde bu güne kadar uygulanıp başarılı olmuş yöntemlerden olan ilaç tedavisi, tek kişilik eğitim, anne ve baba eğitimi, aile tedavisinin yapılması ve grup şeklinde yapılan tedavidir. Bu konuda önemli olan hangi tedavi şeklinin uygulanacağıdır. Bireyin özellikleri göz önüne alınarak nasıl tedavi uygulanacağı belirlenmeli ve ona göre harekete geçilmesi en doğrusu olacaktır. Yöntemlerinden hangilerinin kullanılacağının kararı kişinin bireysel özellikleri dikkate alınarak belirlenir.hiperaktive tedavisi, hiperaktive tedavisi nasıl yapılır, hiperaktive tedavisi kimlere yapılır

Toplum arasında yanlış olarak bilinen sözler “ Hareketli olsun çocuk iyi zeki çocuktur ”, “Enerjisi fazla olduğu için yapıyor, bırakın koşsun istediğini yapsın ”, “Şimdi küçük büyüyünce düzelir” şeklindeki sözlerden oluşan yanlış inanışlar tam olarak sorunun anlaşılmasını geciktirmekte ihmaller sonucu da konuyla ilgili bir uzmana gidilmesinde geç kalınıyor. Yapılan çalışmalar sonucu, ilaç tedavisinin profesyonel hiperaktive tedavisi için en etkili tedavi olduğunu tespit edilmiştir. İlaç tedavisine, destek diğer uygulanacak yöntemlerin eklenmesiyle daha iyi sonuç alınmaktadır.

Bu Sorunlar İçin Uzman Desteği Şarttır.
Hiperaktive ve dikkat eksikliği olan bireyin zamanında profesyonel hiperaktive tedavisi göremedikleri için ilerleyen dönemlerde ki bunlar ergenlik ve yetişkinlik dönemlerinde mutlaka başka psikiyatrik bozukluklar ile daha sorunlu bir hale gelir. O nedenden dolayı bu sorunu daha erken yaşlarda tespit edilmesi gerekir. Tespit edildikten sonra uzman yardımı alınmalı ve aksatmadan tedavinin olması gerekir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*