Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

saç ekim yöntemleri, saç nasıl ekilir, saç ekimi uygulamaları

Saç ekimi uygulanabilmesi için en önemli koşul, saçların dökülmüş olan bölgesinde hiçbir rahatsızlık bulunmamasıdır. Saçı açık olan kısımlarında rahatsızlık bulunmayan herkese saç ekimi işlemi gerçekleştirilebilir. Bir başka önemli koşulda bir takım hastalıkların kişide bulunmaması gerekliliğidir. Saç Ektirme için uygulanacak kişide böbrek rahatsızlıklarının, kalp hastalıklarının, tansiyon problemlerinin ve buna benzer hastalıkların olmaması gerekmektedir. Bu nedenle saç ekimi işlemi yapılmadan önce kişinin birtakım tetkiklerden geçmesi zorunludur. Siz bu tarz rahatsızlıkların sizde olmadığını düşünseniz de gizli şekilde bu rahatsızlıklar sizde ortaya çıkmış olabilir. Bu nedenle doktorunuz size böyle bir durumdan bahsetmese dahi sizlerin bu kontrolleri sağlınız açısından yaptırmanız gerekmektedir.saç ekim yöntemleri, saç nasıl ekilir, saç ekimi uygulamaları

İşlemin Uygulanması

Saç ekimi yapılmadan önce kişinin ense bölgesinden saç kökleri, dokular çıkartılır. Çıkartılan bu dokular uygun bir bölgede muhafaza edilmektedir. Daha sonra özel bir kalem yardımıyla saç ekimi yapılacak bölge işaretlenerek belirlenir. Bu işlem oldukça önemlidir. Çizgi çizilirken girinti çıkıntı vermek oldukça önem arz etmektedir. Aksi halde düz sıra halinde saçlar ekilir ve bu hiç doğal görünmeyecektir. Alınan saç kökü sayısı kadar Saç Ektirme uzmanları tarafından açık bölgeye minik iğneler ile tek tek kanallar açılır. Doku sayısı çok önemlidir. Alınan doku sayılarının size belirtilen kadar olmasına mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. İğne yardımıyla açılan her kanala muhafaza edilen saç kökleri tek tek itina ile yerleştirilir. Bu işlem yapılırken gerekli özen gösterilmeli ve hashas davranılmalıdır.

Doğal Saç Ekimi

Saç ekimi işleminde en önemli konu saçlar ekildikten sonra kavuşulan görüntünün doğal olmasıdır. Saç doğal görünmez ise işlem başarılı sayılmamaktadır ve hasta saçlarından memnun olmamaktadır. Doğal saç ekimi için saç olmayan bölgeye kalem yardımıyla çizilen alanın girintili çıkıntılı olması en önemli koşuldur. Saç Ektirme merkezleri gerçekleştirdiği saç ekimi işlemlerinde bu duruma oldukça dikkat etmektedir. Çünkü doğal saç ekimi gerçekleştirme işlemin en önemli parçasıdır. Aksi halde ortaya çıkacak olan görüntü bir peruk gibi görünecek ve hoş olmayacaktır. Saç ekilmesi sırasında sık ekilme de önemlidir. Alınan doku sayısı bu ölçüde olabildiğinde çok olmalıdır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*