Saç Ekimi (Saç Nakli) Yöntemleri

saç ekimi, saç ekimi yöntemleri, saç nakli yapımı

Saç Ünitelerinin kaynağı neresidir ve hangi nakil yöntemi için, nasıl elde edilirler ?

Fut yönteminde nakledilecek foliküler üniteler, iki kulak arasındaki saçlı deriden dar bir şerit şeklinde alınırlar. Bu işlem sonrasında saçların alındığı bölgede hafif ve ince bir iz kalır. Uzman bir hekim ve deneyimli bir kadronun teknolojik yenilikler doğrultusunda özenle çalışması sayesinde, verici alanda oluşacak izin saçlarınız tarafından örtülerek kuaförünüz tarafından dahi zorlukla fark edilmesi sağlanabilir. Yöntemin literatürdeki adı Foliküler Ünite Transplantasyonu’ dur. Her bir foliküler ünitenin mikroskop altında özenle ayrıştırılması ile elde edilecek graftler, ekim yapılacak bölgeye nakledilecek saç kökleridir.saç ekimi, saç ekimi yöntemleri, saç nakli yapımı

Fue tekniğinde ise nakledilecek kökler, foliküler ünitelerin punch adı verilen özel bir aletle donor bölgeden tek tek alınmasıyla elde edilir. Bu teknik prensipte kökleri birer birer elde etmeye dayalı olup vücuttaki kılların da çıkarılarak kullanılmasına olanak sağlar. Köklerin teker teker alınması sayesinde Fue yönteminde saçların alındığı bölgede iz kalmamaktadır. İşlemin, Fut’ a kıyasla aynı sayıdaki saç nakilleri için, çok daha uzun süren bir operasyona ihtiyacı vardır.

Fut ve Fue yöntemlerinin her ikisinde de saç köklerinin yeni yerlerine yerleştirilmesi işlemi aynı tekniğe dayanır.

Saç Ekimi (Nakil işlemi) nasıl yapılır ve ulaşılabilecek azami saç sıklığı nedir ?

Nakil kanalcıklarının hazırlanmasında, nakledilecek alana ve saç yapısına göre farklılık gösteren 19-23 kalibre arası iğneler ve lateral kesiler için 0.016 mm lik slit bıçakları kullanılır. Santimetre kare başına 40-90 foliküler ünitenin ( yaklaşık 150 saç teli ) yerleştirilmesi ancak deneyimli ve uzman bir ekip çalışmasıyla mümkün olmaktadır.

Operasyondan sonra saçların dökülmesi mümkün müdür ?

Androgenetik saç dökülmesi, özellikle erkeklerde insan ömrünün tamamında etkili olan bir süreçtir. Başarıyla sonuçlandırılmış bir saç ekiminin sonrasında yeni yerlerine yerleştirilmiş saçların dökülmesi genetik özelliklerinden dolayı mümkün olmasa da, önceden var olan saçlarda ilerleyen yaşlarda dökülme görülmesi normal olacaktır. Bu saç dökülmesini durdurmak için Minoxidil kullanılması tavsiye edilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*