Saç Kaşıntısına Ne İyi Gelir

Saçınızda elinizde olmayan nedenlerden dolayı kaşıntılar olması normaldir. Bu derinin kuruması nedeni ile dökülmeye yüz tutan ve kabaran deri parçacıklarının kaşıntıya sebebiyet vermesinden kaynaklanmaktadır. Saç kuruluğu saçınızın yapısından kaynaklanabileceği gibi mevsimsel değişmelere adapte olmak için de olabilir. Bazen kullandığınız şampuan ve saç kremlerinin de yapabileceği kaşıntıları sirke ile yıkadığınızda giderebilirsiniz.  Elma sirkesi işinize yarayacaktır. Bunun dışında beyaz sabun ya da renkli diğer sabun türlerinden uzak durmalısınız. Zeytinyağlı gerçek sabunları ise şampuan kullanımı yapmadan tek olarak tercih etmelisiniz. Saçınızı zeytinyağlı sabunlarla yıkamaya alıştırdığınızda bakın ne kadar yumuşak ve sorunsuz olacaktır.saç kaşıntısı, saç kaşıntısına çözüm, saç kaşıntısına ne iyi gelir

Saç Kepeğinden Kurtulma Yolları

Saçınız kepeklendiğinde hem kaşınır hem de giydiğiniz elbiseniz mahvolur. Hele bir de siyah ise omuzlarınızdan ve ensenizden inen beyaz kepekler siz çok utandıracaktır. Kepek yanlış yıkmadan kaynaklanan bir sorundur. Şampuanlarınızı kullanırken kendi saçınıza uygun olan seçeneği seçmelisiniz. Banyo sırasında direk kafanızın ortasına dökmek yerine avcunuzun içine alarak köpürtüp öyle saçınızı yıkmalısınız. Direk başınıza döktüğünüzde dökülen yerde hem kelleşme olacak hem de kepekler artacaktır. Balı suyla eriterek saçınızı masaj yaptığınızda yine kepekle savaşı siz kazanabilirsiniz. Başka kolay bir yolda sirke ve limon suyudur. Saçlarınızı temizledikten sonra yapacağınız bu uygulama saçınızdan kepeği silip götürecektir.

Parlak Saçlarım Olmasını İstiyorum

Doğarken saçlarımız ne kadar parlak ve canlıdır. Ancak dış etkenler nedeni ile bu canlılığı gün geçtikçe kaybedebiliriz. Tekrar parlak saçlarınız olsun isterseniz zeytinyağı ve limonla yapacağınız karışımı kullanabilirsiniz. Saç diplerine indirmeniz gereken bu karışımı masaj yaparak saçınız içinde gezinmesine izin verin. On dakika yapacağınız bu işlem sonrasında yıkayabileceğiniz saçınızda fark edilir derece de parlaklık görülecektir. Zeytinyağı zaten başlı başına bir parlaklık sağlamaktadır. Limon güçlendirici etkisi ile saçınızdaki bu parlaklığa ortak olacaktır.

Saç Dökülmesinde Geç Kalmayın

Sıklıkla görülen saç dökülmeleri bazen aşırı olduğunda üzülmeyin. Hemen doğal yöntemler ile dökülmelerin karşısında durabilirsiniz. Birçok öneri içinden hangisi sizin saçınız için uygun olacaksa onu seçerek saçınızda uygulayın. Saçınız daha fazla dökülmeden saç köklerinizi yeniden canlandırmanız gerekir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*