Şeffaf Diş Teli Mi Yoksa Metal Diş Teli Mi?

şeffaf diş teli, diş teli nasıl takılır, diş teli takma, metal diş teli

Diş teli kullananların en büyük sorunlarından biri, diş tellerinin dışarıdan fark edilmesidir. Dışarıdan fark edilen diş telleri hiçte hoş olmayan bir görünüme yol açmaktadır. Bu yüzden, son zamanlarda adını sık sık duyurmayı başarmış olan şeffaf diş telli üretilmiştir. Metal diş tellerine göre avantajı, dışarıdan bakıldığında fark edilmemesidir. Bu tamamen görünmez demek değildir. Yakında ve dikkatli bir şekilde bakıldığında görülebilir. Ama yine de metal diş tellerine oranla daha kullanışlıdır. Bu yüzden diş teli tercihinizi şeffaf diş tellerinden yana kullanabilirsiniz.şeffaf diş teli, diş teli nasıl takılır, diş teli takma, metal diş teliBu diş tellerinin dezavantajı ise, fiyatının metal diş tellerine göre daha yüksek olmasıdır. Dişlerde görülmeyen bu teller için belirlenen fiyatlar biraz daha fazla olacaktır. Eğer bu durum çokta önemli değilse şeffaf fiş teli kullanmalısınız.

Diş teli kullanacakların endişe duydukları bir konu ise, şeffaf diş tellerinin metal diş teli kadar etkili olup olmadığıdır. Gerek çok bilinmemesi gerekse maliyetinin yüksek olması nedeni ile genellikle metal diş teli görmeye alışık olan toplumun şeffaf diş tellerine bu şekilde yaklaşmaları oldukça doğaldır. Hemen hemen herkes, yakın çevresinde metal diş teli ile dişlerindeki sorunları halletmiş olanlara şahit olmuştur fakat görünmeyen diş teli ile yapılan tedavi daha az olduğundan birçok kişi bu tedaviye şahit olmamıştır. Tedavi açısından metal diş tellerinden hiçbir farkı yoktur.

Dişlerinde çarpıklık, dişin gömülmesi ve ayrık dişler gibi sorunu olanlar için diş teli tedavisi önerilmektedir. Bu tür tedaviler ile dişlerin doğal haline ulaşması ve sağlıklı olması mümkündür. Dişlerinde sorun yaşayanlar, dişlerine yeteri kadar bakım yapsalar bile yine de bakımlar bir yere kadar etki etmektedir. Dişin iç kısımlarına ve arkalara ulaşamayan diş fırçası, dişleri temizleyememekte ve buna bağlı olarak da diş çürümeleri görülmektedir. Çürüyen dişler için ise bir tedavi yöntemi yoktur. Çürüyen diş çekilerek yerinin doldurulması gereklidir. Bu da hem canınızı acıtan bir tedavi yöntemidir hem de yapılan dişler gerçek dişler gibi olmayacağından sıkıntı oluşturacak bir durumdur. Bu yüzden, metal diş tellerinin görüntüsünden hoşlanmıyorsanız, şeffaf diş teli ile tedavinizi sürdürebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*