Şeytan Ayrıntıda Gizlidir

Şeytan Ayrıntıda Gizlidir konusu, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir dizisi, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir oyuncuları

TRT dizileri arasında herhalde en çok sevdiğim dizilerden bir tanesidir diyebilirim. Usta yazar Ahmet Ümit’in kaleminden çıkan polisiye roman daha sonrasında TRT bünyesinde yayınlanan bir diziye dönüştürülmüştür. İsterseniz kitabını okuyun isterseniz de diziyi izleyin hiçbir kaybınız olmayacak. Çünkü senaryodaki diyaloglar ve olayların gelişimi birebir kitabın aynıdır. Örneğin; ilk bölümdeki bahçenin kapısı açılır ve içeri maktulün babası girer… diye devam eder romanda anlatım. Dizinin ilk bölümünde de aynen böyledir; baba kapıdan girer ve romandaki sözleri söyler. Eğer iyi bir okursanız romanı okuduğunuzda hayal gücünüzü kullanarak olay mahallini kafanızda kurabilirsiniz.Şeytan Ayrıntıda Gizlidir konusu, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir dizisi, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir oyuncuları

Dizinin başrollerini Nejat İşler ve Çetin Tekindor üstlenmektedir. İki usta oyuncuya eşlik eden diğer oyuncuların da hakkını vermek gerek, adeta bir polis teşkilatında gerçekten görev yapıyormuş gibi bir ciddiyetle rollerini yapıyorlar. Başkomiser Nevzat ve yardımcısı Ali komiser birçok farklı cinayeti araştırıp katilleri yakalıyorlar, ancak bir de dizide ana hikaye var. Nevzat’ın arabasına yerleştirilen bomba neticesinde eşi vefat etmiştir. Nevzat hem diğer katilleri yakalamakla uğraşıyor hem de eşinin katiline kendini götürecek her ipucunu değerlendiriyor. Çevresi tarafından saygı duyulan ve sevilen biri olan Nevzat dizinin bölümleri ilerledikçe eşinin katiline bir adım daha yaklaşıyor. Dizinin finali ile ilgili bir ipucu olarak ancak Nevzat yıllardır aradığı katili aslında dostları arasında buluyor.

Konusu, oyunculuklar ve çekilmiş olduğu yılı iyi yansıtıyor olması bu diziyi her zaman benim favorilerim arasına sokmuştur. Yerli ve yabancı birçok polisiye, suç dizisi izlemiş birisi olarak bu dizi mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Tuhaf tuhaf yarışma programları izlemek yerine en azından bu diziyi izleyip şöyle bir eski İstanbul havası soluyabilir, hayatın içinde var olan gerçek kişilerin bir yansımasını bu dizide bulabilirsiniz. Baştan söyleyeyim, şimdiki dizilerde olduğu gibi kendi rütbesine bakmadan kalkıp da savcıya kafa tutan, işi cinayet çözmek olduğu halde terörle mücadele eden bir ekip arıyorsanız arka sokaklar izlemeye devam edebilirsiniz. Ancak diyorsanız ki gerçeğe yakın bir dizi izlemek istiyorum işte o dizi Şeytan Ayrıntıda Gizlidir olmalıdır. İyi seyirler..

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*