Sizlerde Kalın ve ekstra Hacimli Kaşlara Sahip Olun!

kalın kaş makyajı yapımı, vurgulu kaş makyajı yapım, kaşlarınızı nasıl vurgularsınız

Kaş uzatma teknikleri araştırılıyor, kalın ve hacimli kaşlara sahip olmak isterseniz doğru yerde olduğunuzu belirtmeliyiz. Kaş bakımı yapılarak, kaşlarınızda yaşayabileceğiniz seyrelme, dökülme sorunlarına çare bulabilir ve bilhassa kaşlarınızı güçlendirmeniz mümkün olacaktır. Kaşlar çeşitli sebeplerle dökülebiliyor. Kadınları mutsuz eden bir diğer durumsa kaşlarda meydana gelen seyrelmelerin olmasıdır. Güzelliğinize önem veriyor ve sağlıklı görünen kaşlara sahip olmak istiyorsanız biraz emek vermeniz gerekmektedir. Evde de kendiniz bazı yöntemleri uygulayarak kaş bakımı yapmanız mümkündür. Yöntemlere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.kalın kaş makyajı yapımı, vurgulu kaş makyajı yapım, kaşlarınızı nasıl vurgularsınız

Kaşlarınıza masaj uygulayın!

Kaşlar aynı saçlar gibi dibinde kan akışından etkilenen tüyler gibidir. Bu nedenle kaşlarınıza masaj yapmanız önemli bir konudur. Çok fazla bastırmadan, nazik hareketlerle yaklaşık 10-15 defa masaj yapmanız yeterli olacaktır. Kaşlarınıza masaj yaptığınız zaman kan akışını hızlanacaktır. Daha fazla oksijenin kaş tüylerinin diplerine giderek, kaşlar daha hızlı uzadığı bilinmektedir.

Mucizevi Hint yağı!

Hint yağı sağlıklı kaşlara sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Hint yağıyla zeytinyağını karıştırarak kaşlarınıza yedirip masaj yapınız. Bu karışım için her iki yağdan da ikişer damla yeterli gelir. Karışım kaşlarınızda en az beş dakika bekleyip durulama işlemine geçilmelidir. Hint yağını aktarlardan bulabilir.

Vazelinle kaşlarınıza bakım sağlayın!

Vazelin, yağlı özellikle de yumuşak yapısı ile cilde ferahlık veren bir maddelerden biridir. Bu sebeple kaşlarınıza onunla bakım sağlayabilirsiniz. Parmağınıza veyahut temiz bir pamuk parçasına koyacağınız vazelini, kaşlarınızda uzamasını istediğiniz bölgeye uygulayınız. Bu işlemi yatarken yapılınız. Siz uyurken kaşlarınız vazelin sayesinde beslenecektir. Sabah kalkınca da kaşlarınızı temizliniz. Haftada en az iki gün bu uygulama yapılabilir.

Proteinli besinler tüketmelisiniz?

Protein, vücudumuz için çok önemlidir. Hücrenin yapıtaşlarından biri olan protein yeni kaş oluşumuna yardımcıdır. Proteinli besinler tüketerek kaşlarınızın sağlıklı olmasını sağlar. Yumurta, yeşil mercimek, tavuk eti, yoğurt, kırmızı et, süt, badem gibi birçok besin protein içeriyor. Daha çok protein alarak gerek kaş sağlığınız gerekse de genel sağlığınız daha iyi duruma gelecektir. Kaşlarınızın bakımını ihmal ettiğinizde,  dolgun olmayan yani sönük görünen kaşlarınız oluşacaktır. Kaşlarınıza yapabileceğiniz bakımları uygulayarak, siz de daha sağlıklı kaşlara sahip olursunuz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*