SPOR YAPARKEN ALINAN TAKVİYE ÜRÜNLER HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ

Spor demek artık günümüz şartlarında sağlıklı yaşamın ta kendisi anlamına gelmektedir. Spor yapan kişilerin hayatlarından daha çok zevk aldığını ve vücutlarında inanılmaz bir değişiklik olduğunu görmekteyiz. Bu sadece fiziksel değil ruhsal anlamada da bir değişimdir. Özellikle yoğun tempo ile çalışan bireyler spor yaptıkları zaman vücutlarındaki fazla enerjiyi ve toksinleri spor sayesinde atabilmektedir ve belki de en önemlisi spor yapan kişilerin stres kontrolü yapmasının da oldukça kolay olduğunu söyleyebilirim.takviye sporcu ürünleri, spor yapılırken alınan ürünler hakkında bilinmeyenler, takviye ürünlerin bilinmeyen yanları

Ancak son zamanlarda görüyorum ki yediden yetmişe herkes spor yapıyor ve spor yapan bu kişiler ek olarak kimyasal ilaçlara başvuruyor. Elbette spor yapan kişiler spor yaptıkları süre içeresinde ek bir takviye almalıdırlar. Eğer kilo vermek için spor yapıyorsanız enerji arttırıcı bir içecek toz karışımı alabilirsiniz. Ya da eğer spor yapmakta ki amacınız kilo almak ise takviye protein tozları alabilirsiniz. Ancak protein tozları genellikle ağır kimyasallar içerir. Eğer gerçekten sağlıklı bir yaşam diliyorsanız spor yaptığınız sürede çalıştırdığınız kasların şişmesini istiyor ya da sıkılaşmasını istiyorsanız ve buna ek olarak da vücuda ek protein takviyesi yapmak istiyorsanız bu proteini doğal yollardan almak belki de en mantıklısı. Elbette her bireyin metabolizmasının aynı olmadığını biliyorum. Ancak yine de siz spor yaparken aldığınız takviye ürünlerin ağır kimyasal içermediğini bilin ve öyle satın alın.

Tabii ki bütün takviye gıdalar ya da protein tozları, enerji içecekleri zararlıdır demiyorum. Ancak alacağınız takviye ürünlerin nasıl üretildiğine ve alacağınız protein tozu markasının güvenilir olup olmadığını gerek internetten gerekse bu tozların satıldığı dükkanlardaki satış danışmanına sorarak onay almalısınız. Aksi takdirde ağır kimyasallar içeren bu ürünleri aldığınız zaman vücudunuzun direnci iyice düşebilir ve bu kimyasallar vücudunuza olumsuz ya da yan etki gösterdiği zaman, dilim varmıyor ancak ölümle bile sonuçlanabilir. Ek takviye ürünleri protein tozu, bca vb. ürünleri kullananlarda görülen en büyük ve tehlikeli durumlardan bir tanesi böbrek şikayetidir. Alınan kimyasallar böbreklere inanılmaz derecede zarar vererek işlem görmesini engeller ve size bu ürünler olumsuz bir şekilde geri dönüş sağlayabilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*