Telkinler Ne İşe Yarar?

Telkinler ne işe yarar, telkin kaydı, telkin yaptırma

Her birimiz zaman zaman kendimizi kötü hissederiz ve bu durumdan kurtulmak için elimizden geleni yaparız. Bazılarımızın ise birtakım vazgeçemediği alışkanlıkları vardır ve bunlardan bir türlü kurtulamaz. Bu tür sorunların çözümü yok sanır ve çözüm aramaktan vazgeçeriz. Aslıda bu sorunların çok basit bir çözümü vardır, telkinler. Telkinler nedir? Telkinler bir takım özel teknikler ile bilinçaltına emir veren ve onu düzenleyen ses kayıtlarıdır. Bu kayıtlarda yer alan emir ve yönlendirme cümleleri sayesinde bilinçaltı kendini yeniden programlar ve istediğimiz şeyleri yapmaya yönelir.Telkinler ne işe yarar, telkin kaydı, telkin yaptırma

Mesela; diyelim ki sigara içmeyi bırakmak istiyorsunuz ve bunu yapabilmek için elinizden gelen her şeyi denediniz. Denediğiniz onca şeye rağmen bir türlü sigarayı bırakamadıysanız sorun bilinçaltınız ile ilgilidir. Öncelikle bilinçaltınıza sigaranın kötü bir şey olduğunu ve sizden olabildiğince uzak kalması gerektiğini anlatmalısınız. Bunu yapabilmek için kendi kendinize söz verebilir ve bazı cümleleri sarf ederek bilinç altınızı etkileyemeye çalışabilirsiniz. Ancak tam olarak net bir sonuca böyle yaparak ulaşamayabilirsiniz. Çünkü herkes bilinçaltına emir verme konusunda yetenekli değildir. Halbuki bilinçaltı küçük bir çocuk kadar savunmasız ve kandırılmaya uygundur. Nitekim onu kandırmayı herkes başaramaz. Böyle anlarda dışarıdan destek alınması en doğrusu olacaktır. Bu destekleri de telkin adı verilen ses kayıtlarından almamız mümkündür. Sigarayı bırakma konusunda bir telkini uzman bir kişiye hazırlatabilir ve böylece bilinçaltınıza emir verebilirsiniz.

Telkin kaydı hazırlatacağınız kişi özel bir teknik ile ve bazı özel cümleler ile size yarım saat ile bir saat arası uzunlukta bir ses kaydı hazırlayacaktır. Bu kayıtta sigaradan uzak durmanız gerektiği, içmemeniz gerektiği, onun çok kötü bir şey olduğu, uzun ömürlü olmak için sigara içmemeniz gerektiği vb. birçok cümle yer alacak ve özel bir ritim ile okunacaktır. Sizin yapmanız gereken şey ise tarafınıza teslim edilen telkin kayıtlarını düzenli olarak dinlemektir. Yaklaşık olarak 1 hafta ile 1 ay arası bir sürede kendinizdeki farkı hissedeceksiniz. Sadece sigarayı bırakma konusunda değil aklınıza gelebilecek her konuda telkinlerden faydalanabilirsiniz. Mesela; depresyondan kurtulmak, kilo vermek, iştahınızı açmak, kıskançlıktan kurtulma, yorgunluk hissinden kurtulma vb. konularda da telkin kayıtları hazırlatabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*