Tesettür Pardesü ile Şık Ve Zarif Görünmenin Püf Noktaları

tesettür pardesü modelleri, tesettürde şık görünmenin püf noktaları

Tesettür giyimde en çok öne çıkan parçalardan olan pardesüler, kumaşlarının kalınlığı ve renkleri ayarlanarak her mevsim tercih edilebilirler. Günümüz koşullarında, her türlü ürüne ve hizmete, farklı kanallar aracılığıyla kolayca ulaşma imkânı olduğunu düşünürsek, çok pahalıya kaçmadan, uygun bir fiyata alacağınız bir tesettür pardesü uzun yıllar kullanılabilir. Hatta daha sade ve klasik modeller tercih ederseniz, pardesünüzü hemen her kombin ile rahatlıkla uydurabilirsiniz. Uzun süre aynı pardesüyü kullandığı için sıkılan bayanlar ise mevcut pardesülerine farklı kumaşlardan, düğmelerden, aksesuarlardan veya taşlardan detaylar ekleyip, onu sıkıcı olmayan bir hâle de getirebilirler.tesettür pardesü modelleri, tesettürde şık görünmenin püf noktaları

Kapalı bayanların daha çok tercih ettiği, genellikle ayak bileklerine dek uzanan tesettür pardesü modelleri, farklı yaka kesimleriyle, uzunluklarıyla, renkleriyle, her beden ölçüsüne ve tarza uygun seçeneklere sahiptir. Aksesuar ve işleme detaylarını seven, sade şıklıktan hoşlanmayan bayanların tercih edebileceği tesettür pardesü modelleri olduğu gibi, daha düz, desensiz, gizli düğme detaylı, gösterişten hoşlanmayan bayanların seçebileceği çeşitler de mevcut. Seçenek bu kadar çok olunca, pardesü seçimi yaparken kararsız kalmak da kaçınılmaz.

Bel kısmı geniş olan bayanların, vücutlarını sıkmayan pardesüler tercih etmeleri, üst bedeni geniş olanların ise dikey çizgili, bol olmayan, büzgüsüz modelleri seçmeleri yararlarına olacaktır. Uzun ve dar kesimli pardesüleri daha uzun boylu ve ince yapılı bayanların kullanması, şık, zarif bir görüntüye kavuşmalarına yardımcı olacaktır. Kısa boylu veya toplu bayanların ise kısa modelleri tercih etmeleri, onları olduklarından daha uzun ve ince gösterecek, böylece minik illüzyonlarla doğru pardesü seçimi gerçekleşecektir. Tesettür pardesülerde kumaş seçimine de özen göstermek gerekiyor. Çok parlak ve ince kumaşların, ürünü kalitesiz gösterme tehlikesi olduğu için daha kalın, toz tutmayan kumaşlar veya deri parçalar doğru seçeneklerden olabilir.

Etek veya elbise giyildiğinde, pardesünün boyunun etek boyundan uzun olması da şıklığı korumak için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta. Böylece kesik bir görüntü oluşması engellenir, gereksiz detaylardan ve görüntü kalabalığından kaçınılır. Her bayanın fiziksel yapısında hoşlanmadığı bir kısmı olabilir. Ancak doğru parçaları doğru şekilde kombinlerseniz, hem bu kısımlarınızı gizleyip doğru bir görüntü elde etmiş, hem de özgüveninizi arttırmış olursunuz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*