Tesettürlü Elbise Nedir?

Tesettürlü bayanların giyebilmesi için önceleri çok fazla seçenek yoktu. Bu nedenle tesettürlü bayanların giyebileceği sınırlı kıyafetler vardı. Ama günümüzde durum böyle değil elbette. Artık tesettürlü bayanların da özel mağazaları var ve önlerinde de birçok alternatif var. Tesettür modası bile var artık…Tesettürlü elbise tesettürlü bayanlar için özel olarak tasarlanan kıyafetlerdir. Aslında tesettürlü bayanlar için tasarlanıyor ama buna rağmen her bayana hitap edecek kadar güzel modeller var. Dolayısıyla her kesimden alıcısı oluyor bu kıyafetlerin.Tesettürlü elbiselerin her keseye uygun olanları da mevcut. Yani her kesimden insanın alabileceği kıyafetler de var.

tesettür modası

Dolayısıyla bu kıyafetler oldukça rağbet görüyor artık. Daha önce de belirtildiği üzere sadece tesettürlü bayanlara da hitap etmiyor bu kıyafetler. Örneğin, tunik almak isteyen bir bayan aradığını bir tesettür giyim mağazasında bulabiliyor. Bu nedenle tesettürlü elbiseler sınırlı bir kitlenin dışına taşmış durumda. Tesettürlü elbise kategorisine girebilecek birkaç modelden bahsedelim:

  • Tesettür denince aslında akla ilk gelen şey başörtüsüdür. Başörtüsü, tesettürlü bir bayanın elbette en önemli parçasıdır. Başörtüsü için de artık çok modern çizgiler ve yepyeni modeller bulmak mümkündür.
  • tesettür elbise, tesettür pardösü, tesettür modası
  • Tunik de tesettürlü bayanların vazgeçilmez elbiselerinden biridir. Eskiden tesettürlü bayanlar üstlerine ne giyeceklerini şaşırırken şimdi ise o kadar çok seçenek var ki bunların arasından seçim yapmakta zorlanıyorlar. Çeşit çeşit, renk renk her zevke ve her keseye uygun tunikler tesettürlü bayanların ilgi odağı olmuş durumda.
  • Feraceler de tesettürlü bayanların dikkatini çeken tesettürlü elbiselerden biri. Feraceler aslında aynı pardösü gibi ayak bileğine kadar uzanıyor ama pardösüden daha farklı bir forma sahip. Şöyle ki genellikle pardösüden daha ince bir kumaştan ferace üretimi yapılıyor.
  • Eskiden pardösüler çok standart formlara sahipti. Şimdi ise her renkte ve pek çok farklı modelde tesettür pardösü bulmak mümkün. Genç olsun, yaşlı olsun her bayanın kendi zevkine uygun bir pardösü bulabilmesi için birçok alternatif var.

Yukarıda bahsedilenlerden görüldüğü üzere birçok tesettürlü elbise kategorisinde sıralanacak birçok kıyafet vardır. Hatta yukarıda bahsedilenler dışında da birçok elbise, birçok farklı model mevcut…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*